3.5 aylık Hadi’nin ölümünde şüphe

Antalya’da 3.5 yaşındaki Hadi bebek hayatını kaybetti. Baba, bebeğin başına 2.5 yaşındaki kızının kül tablası ile vurduğunu söyledi

3.5 aylık Hadi’nin ölümünde şüphe
ANTALYA'NIN Manavgat ilçesinde hastaneye kaldırılan 3.5 aylık Hadi Aslaner isimli erkek bebek hayatını kaybetti. Manavgat ilçesinde önceki akşam Devlet Hastanesi'ne götürülen ve başında darbeler olduğu iddia edilen 3.5 aylık Hadi Aslaner, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bebeğin ölmesinin ardından polis, baba A.A. ile anne N.Ç'yi ifadelerine başvurmak için gözaltına aldı. Yapılan araştırmada anne ile babanın yasal olarak boşandıkları ancak birlikte yaşamaya devam ettikleri ortaya çıktı.

ADLİ TIP RAPORU
Gelişmelerin ardından Hadi bebek, otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Cenaze aracının şoförü tarafından beze sarılı bebeğin cenazesinin taşınması sırasında Adli Tıp Kurumu'nda cenaze bekleyen bir vatandaşın dünyaca ünlü gazeteci yazar Ernest Hemingway'ın "Cenazeler küçüldükçe acılar büyür" sözünü söylemesi yürekleri dağladı. Baba A.A'nın emniyetteki ilk ifadesinde kendisinin de evde olduğu sırada meydana gelen olayı görmediğini, 2.5 yaşındaki kızının kül tablasıyla bebeğin başına vurmuş olabileceğini söylediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN