Her şeye karşılar

Antalya’nın ‘istemezükçü’leri bu kez de sahile inip ‘Konyaaltı Sahili’ ve ‘Boğaçayı Projesi’ni istemedi. AK Parti İl Başkanı Sümer, “Vizyon yoksunlarının tepkisini üzülerek izliyoruz” dedi

Her şeye karşılar
Antalya'da Hükümet ve Büyükşehir Belediyesi icraatlarına karşı çıkan 'istemezükçü' olarak bilenen gruplar bu kez sahile indi. CHP'li Konyaaltı Belediye Meclis üyeleri ve ilçe teşkilatı ile bölge halkının katılımıyla geçen yıl gerçekleştirilen 'Konyaaltı Sahili ve Boğaçayı Projesi ÇED Bilgilendirme Toplantısı'nda projeye oy birliği ile onay verilmişti. Aradan geçen bu süre zarfında parti için yaşanan bölünmeler bu kez eylemlere yansıdı. İki projeye karşı eylem yapanların içinde CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in olmaması dikkat çekti.

BUNLAR HER ŞEYE KARŞI
'İstemezükçü' grubun Konyaaltı Sahili ve Boğaçayı Projesi'ne tepki amaçlı eylemine çeşitli STK temsilcileri ve CHP Antalya İl Teşkilatı da destek verdi. Eyleme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ve Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ile bazı ilçe başkanları katıldı. Basın açıklamasını yapan ve her eylemde ön planda olan Halkevleri Antalya Temsilcisi Kutay Meriç, Konyaaltı Sahil ve Boğaçayı Projesi'nin dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ni yok edeceğini iddia etti. ÇED Toplantısı'nda CHP Konyaaltı Belediye Meclis üyeleri dahil tüm ilçe teşkilatının bile olumlu oy verdikleri proje için düzenlenen eylem CHP'de yaşanan çelişkiyi de göz önüne çıkardı. Ellerinde hiçbir bilimsel veri olmayan eylemcilerin projelere sırf karşı çıkmak ve muhalefetin birlikte olduğu imajını vermek için bir araya geldikleri iddialar arasında yer aldı.

VİZYONSUZ MUHALEFET
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de, CHP Antalya milletvekilleri ve il teşkilatının da yer aldığı protestoları eleştirdi. Türkiye'de ve Antalya'da bugüne dek taş üstüne taş koymayan CHP zihniyetinin müzmin muhalefet tavrıyla icraatları körü körüne eleştirip engellemeye çalıştığını ifade etti. Muhalefeti vizyondan yoksunu olmakla suçlayan Sümer, "Ömrünü bilime adamış meslek sahipleri tarafından hazırlanan proje CHP zihniyeti tarafından istenmiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, meslek odalarına sunum yaptı, projeyi masaya yatırdı ve tüm detayları konuşup tartışarak kamuoyunu bilgilendirdi. Bu gerçeği bir kenara bırakarak protesto etmeleri Konyaaltı ve Antalya'nın kalkınmasına fayda sağlayacak bir gösteri değildir. Vizyon yoksunu olanların protestolarını üzülerek izliyoruz" dedi.

BÖCEK'TEN İYİ Mİ BİLİYOR
Konyaaltı Sahil, Boğaçağı ve Kruvaziyer Liman projelerimize karşı çıkan protestocu grubun içinde, hiçbir yerel yöneticiyi göremediğini belirten İl Başkanı Sümer, "Boğaçayı projesi şayet o ezbere protestoda söylenenler gibi olsaydı, o tezlerin az da olsa bir geçerliliği olsaydı, CHP il başkanının, genel başkan yardımcısının yanında ve hatta en ön safta Konyaaltı'nın yerel yöneticisi, belediye başkanı da olmaz mıydı? Bu protestocular Boğaçayı'nı, sahili Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten daha mı iyi biliyor ki, onun bugüne kadar olumsuz herhangi bir beyanatını duymadığımız projeye karşı çıkıyor? Protestocu grubun yapılacak hizmeti anlayamama sebebi hesaptan anlamamalarıdır. Çünkü hayatları boyunca muhalefetlik yapmış olmaları, böylesine vizyon projeleri anlamalarına engel oluyor" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN