İşte Antalya’nın yeni otogarı

İşte Antalya’nın yeni otogarı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin 100 dönümlük arazide yapmayı planladığı Antalya Otogarı'nın görselleri ortaya çıktı. Belediyede açık alanda sergilenen projenin bilgilendirme levhasında, terminalin iklimsel verileri, yerel bağlamı ve güncel mimariyi birlikte yorumlayan çağdaş bir ulaşım yapısı olarak tasarlandığı belirtildi.

SOSYAL DONATILAR
Taşıyıcı sistem ile binanın tek bir yapı gibi algılandığının belirtildiği tabelada 'Zengin sosyal donatı ile özelleşen yapının içerisinde terminale gelen yolcuların bekleme sırasında kaliteli vakit geçirebilecekleri su ve peyzaj öğelerinden oluşan bir iç avlu park, doğal havalandırma, gün ışığı, park ve gezinti alanları bulunmaktadır' ifadelerine yer verildi.

KEYİFLİ YOLCULUK
Terminalin enerjisini güneş panellerinden kendisinin üreteceği kaydedilirken, konaklama bölümü ile yolcular için dinlenme ve bekleme alanlarının yer aldığı aktarıldı. Levhada, 'Otobüsleri için yolculuk öncesi ve sonrası araç bakımlarını yaptırabilecekleri araç bakım istasyonu, bekleme alanları ile akaryakıt istasyonu bulunmaktadır. Kullanıcıların rahat hareket edebilecekleri bir ortam sunacak olan terminal binası alternatif dinlenme ve vakit geçirme olanakları ile destek hizmetleri ile olumlu ve keyifli seyahat deneyimleri yaşatmayı hedeflemektedir' notuna yer verildi.
BİZE ULAŞIN