Pırlanta gerdanlık

Pırlanta gerdanlık
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeni Konyaaltı Sahil Projesi'ndeki çalışmalar, yaz sezonuna yetiştirilmek için hafta sonu dahil olmak üzere ara verilmeksizin devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projede 30 bin metrekare yeni yeşil alan oluşturarak çevreci bir imaj kazandırmayı hedefledikleri sahilin, Haziran ayına kadar tamamlanacağını açıkladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE tarafından Beach Park içerisinde yer alan binaların tamamının yıkımı gerçekleştirildi. Beach Park içinde 10 bin 900 metre altyapı çalışmaları tamamlandı. Ayrıca alandaki büfe, spor ve ticaret alanlarının temelleri atıldı.

AĞAÇLAR KORUNUYOR
Proje ile Beach Park'ın arka tarafındaki koruluk tamamen korunup, içerisinde yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yapılarak Antalyalılar tarafından daha çok kullanılması sağlanacak. Büyük çevre hassasiyeti gösterilen projede yürüyüş yollarında bulunan geniş gövdeli büyük çam ağaçları, palmiye ve tesbih ağaçları yerinde korunuyor, ihtiyaç duyulan bölgelere ise yeni ağaçlar ekiliyor. Projede, sosyal ve kültürel alanlar, gezi alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, aktivite alanları, rekreasyon alanları, yeme-içme ve alışveriş alanları bulunuyor. Projede ayrıca engelli vatandaşların sahile ulaşımı da mümkün kılınıyor. Müze meydanından başlayıp Boğaçay'a kadar uzanan proje alanında engelli bireylerin rahatlıkla hareket edip, denize girebilecekleri alanlar bulunuyor.

YÜZDE 90'I HALKA AÇIK
Çalışmaların devam ettiğini anlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Yaklaşık yüzde 90'lık bölümü tamamen halka açık, kalan yüzde 10'luk bölümündeki işletmelerde, ücretini ödemek kaydıyla hizmetlerden yararlanılabilecek. İnşallah Haziran ayına kadar proje hayata geçirilecek" dedi.
BİZE ULAŞIN