Ringlere acı veda

Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçiren 18 yaşındaki Alperen Atabay hayatını kaybetti

Ringlere acı veda
Ringlerdeki dövüş sporlarına bir kurban daha verildi. Geçen yıl bir yabancı sporcunun hayatını kaybettiği Antalya'da bu kez genç bir Türk sporcu yaşamını yitirdi. Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'nda başına aldığı darbeyle yaralanan 18 yaşındaki Alperen Atabay, 3 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

BAŞINA DARBE ALDI
Antalya'nın Kundu bölgesindeki Kremlin Palace Otel'de 8-14 Ocak'ta düzenlenen turnuvaya, 60 ilden 1200 civarında sporcu katıldı. Turnuvaya, Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çamyuva'daki Alakuş Çamyuva Kick Boks Okulu'ndan katılan Alperen Atabay, geçen cuma günü müsabaka sırasında başına aldığı darbeyle yere düştü. Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Alperen Atabay, ambulansla Özel Lara Anadolu Hastanesi'ne götürüldü.

AMELİYAT EDİLDİ
Müsabaka sırasında aldığı darbe ile beyin kanaması geçiren ve boynunda zedelenme olduğu belirlenen Atabay ameliyata alındı. Ameliyattan sonra yoğun bakım ünitesine alınan genç sporcu, 4 gün süren yaşam mücadelesine yenik düştü. Doktorlar genç sporcunun ailesine kötü haberi vermekte zorlandı. Kilosunda 4 kez de Türkiye Kick Boks Şampiyonu olan Alperen Atabay için okulunda tören düzenlendi.

ARKADAŞLARI UĞURLADI
Alperen Atabay'ın cenazesi okuduğu okul olan Kemer Meslek Lisesi'ne getirildi. Alperen'i okul arkadaşları burada son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurladı. Öğrenciler, aralarından ayrılan arkadaşlarına karanfiller atarak veda etti. Genç sporcunun cenazesi daha sonra Kemer Çamyuva Merkez Mezarlığı'na getirildi. Cenaze törenine Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve çok sayıda sporcu, vatandaş ile yakınları katıldı.

ANNE BAYGINLIK GEÇİRDİ
Alperen Atabay'ın ailesi defin işlemleri esnasında ayakta durmakta güçlük çekti. Alperen Atabay'ın cenazesinde anne Ceylan Atabay oğlunu toprağa verilirken baygınlık geçirdi. Anne oğlunun yüzünü son kez görmek istedi ve yakınlarının yardımıyla oğlunun yüzüne bakan annenin feryatları yürekleri dağladı. Baba Muharrem Atabay, akrabalarının yardımları ayakta durabildi. Dede Musa Atabay, gelini ve oğlunu sakinleştirmeye çalışırken torununun mezarının başından hiç ayrılmadı. Alperen'in babaannesi Kıymet Atabay da cenazenin başından sonuna kadar ağıtlar yaktı.

Furkan YAZICI / ANTALYA
BİZE ULAŞIN