Yalnız değilsiniz

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaşlı ve öğrencilere yardım eli uzatıyor. Yaşlılara evde bakım, öğrencilere de aşevi hizmeti veriliyor

Yalnız değilsiniz
Antalya Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmeti ile yaşlılara, aşevi ile de öğrencilere yardım eli uzatıyor. Evde bakım hizmeti ile yatalak, engelli ve yaşlı vatandaşların evlerinde öz bakımları, sağlık kontrolleri ve ev temizlikleri yapılıyor. Doktor ve hemşireler tarafından periyodik olarak ziyaret edilen hastalar muayene edilerek, kişisel bakımları yapılıyor. Tıbbi malzeme desteği sağlanan hastalara, tansiyon takibi, idrar sondası, serum takma, enjeksiyon, tetkik için kan ve idrar alma, pansuman gibi işlemler uygulanıyor. Hastaneye gitmesi gereken hastalar için ilgili bölümden randevu alınıyor. Ambulans desteği verilen hasta, hastanede daimi olarak bulunan bir ekip tarafından karşılanarak, işlemlerde kendisine yardımcı olunuyor.

3 OKULA AŞEVİNDEN DESTEK
Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya'da hizmete açtığı aşevi ise, Alanya ve çevresindeki ilçelerdeki yüzlerce aileye 3 öğün sıcak yemek yardımı yapıyor. Aşevi Gazipaşa'daki üç okula da yemek ulaştırıyor. Aşevinden Gazipaşa'daki Merkez Anadolu, Anadolu ve METEM okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi 400 öğrenci için haftanın 5 günü 3 çeşit sıcak yemek yardımı yapılıyor. Kaliteli ve marka malzemelerin kullanıldığı yemekler, yapılan kontrollerin ardından ertesi sabah ihtiyaç sahibi kişilerin adreslerine tek tek ulaştırılıyor.
BİZE ULAŞIN