En acı karne günü

Fethiye, karnesini alamadan trafik kazasında yaşamı yitiren 17 yaşındaki liseli Neşet Aykut’a ağlıyor. Neşet’in karnesi ise sınıftaki sırasına bırakıldı

En acı karne günü
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, motosikletle okula giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Fethiye'de son yolculuğuna uğurlandı. Arkadaşının kullandığı motosikletin bir öğrenci servisiyle çarpışması sonucu yaşamını yitiren Seydikemer Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi 17 yaşındaki Neşet Aykut'un cenazesi, Esenköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

SINIFTA HÜZÜN VE GÖZYAŞI
Fethiye'yi yasa boğan Neşet'in ölümü okul arkadaşlarını yıktı. Karnesini alamadan bir gün önce hayata veda eden liseli Neşet Aykut'un cenaze namazı kılındığı sırada okul arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Neşet Aykut'un öğretmenleri tarafından hazırlanan ilk dönem karnesi sırasına bırakılırken sınıf arkadaşları ise sırasına karanfil bırakıp arkadaşlarının fotoğrafını akıllı tahtaya yansıttı.

BİRLİKTE KARNE ALACAKTIK
Lise öğrencisi Neşet Aykut'un sınıf arkadaşı Erhan Akgüç, yaşadıkları üzüntüyü tarif etmenin imkansız olduğunu söyledi. Arkadaşlarının çevresinde sevilen birisi olduğunu belirten Akgüç, "Neşet'i kardeşimiz gibi bilirdik. Karneyi mutlu bir şekilde öğretmenlerimizden almasını isterdik ama olmadı" dedi. Ogün Tüfekçi ise arkadaşlarının beklenmedik ölümü ile yıkıldıklarını ifade ederek, "Beraber karne almayı çok istedik ama olmadı, olamadı" dedi.

İKİ İLÇE YASA BÜRÜNDÜ
Fethiyelilerin yanı sıra cenazeye Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye ve Seydikemer ilçe milli eğitim müdürleri ile yüzlerce okul arkadaşı katıldı. Herkesi yıkan olay, Seydikemer Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Cemal Öztürk (17) yönetimindeki 48 JF 005 plakalı motosikletin, Uğurlu Mahallesi Beşkavak Caddesi'nde Osman Finioğlu yönetimindeki 48 S 3255 plakalı minibüsle çarpışması ile meydana gelmişti. Kazada ağır yaralanan Neşet Aykut kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı.
BİZE ULAŞIN