İflas ettirenler hesabını verecek

CHP’li İzmir Karabağlar Belediyesi’ne 850 bin dolar rüşvet verdiği itirafı ile gündemi sarsan heykeltıraş Çiçen, “Beni bu hale düşüren CHP’dir” dedi

İflas ettirenler hesabını verecek
Antalya'da yaşamını sürdüren heykeltıraş Ragıp Çiçen, iflas etmesinden CHP'yi sorumlu tutmayya devam ediyor. Çiten, "Bunun hesabını CHP verecek" dedi. 2013'te İzmir'in CHP'li Karabağlar Belediyesi'ne proje karşılığı 850 bin dolar rüşvet verdiğini itiraf eden Çiçen, dönen rüşvet ve haraç tezgahları yüzünden battığını ve intiharın eşiğine geldiğini belirtti. Çiçen, başına gelen olaylarda İzmir'deki belediyelerdeki FETÖ'nün etkisini gördüğünü iddia etti.

ÇİKOLATA KUTULARINDA
Uzundere Rekreasyon Alanı için sözleşmesinin iptal edileceği tehdidi ile kendisinden 850 bin dolar rüşvet istenildiğini ileri süren Çiçen, daha fazla direnemediğini ve parayı 3 taksitte ödemeyi kabul ettiğini söyledi. Çiçen "Paraları çikolata kutularına doldurup aracılar ile gönderdim. İki taksiti ise çanta içerisinde gönderdim. İflasımın hesabını CHP verecek" diye konuştu.

İZMİR ADLİYESİ'NDE ŞOK YANIT
250 kişiyi çalıştırdığı atölyesinin battığını ve hayatının mahvolduğunu söyleyen Çiçen, 12.5 milyon lira zararının olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'na defalarca ulaşmaya çalıştığını ifade eden Çiçen, 'Siz çok kötü bir insansınız, benim hayatımı mahvettiniz' ifadeleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine hakaret davası açtığını söyledi. Hakkını aramak için İzmir Adliyesi'nde başvurularda bulunan Çiçen, "Bana birileri 'Türkiye'de FETÖ'nün en güçlü olduğu adliyedesin. Bir sonuç elde edemezsin' dedi" diye konuştu.

EVİME KADAR GELİP SİLAH ÇEKTİLER
Konuyu Kılıçdaroğlu'na iletmek için defalarca CHP genel merkezine gittiğini ancak kimsenin yardım etmediğini belirten heykeltıraş, kaldığı adrese bir araç içinde silahlı kişilerin geldiğini de öne sürerek "Ben orada değildim. Bir arkadaşıma beni sormuşlar. Arkadaşım gelenlere ne işle uğraştıklarını sorduklarında 'biz dosya kapatırız' demişler" dedi. Hakkının gasp edildiği ve her türlü adaletsizliğin başına geldiğini söyleyen Çiçen, "Utanmadan adalet yazılı tabelalar ile yürüyüş yapıyorlar. Önce kendileri adaletli olsunlar" ifadelerini kullandı.

Furkan YAZICI / ANTALYA
BİZE ULAŞIN