Saçın saçı olsun

Kanser Savaşçıları Derneği Isparta Şubesi, ‘Saçım saçın olsun’ kampanyasına katılım için bağışçı daveti yaptı. Saç bağışlarıyla kanser hastalarına peruk yapılacağı açıklandı

Saçın saçı olsun
Isparta'da kanser hastalarına destek olmayı hedefleyen Kanser Savaşçıları Derneği'nin 'Saçım saçın olsun' kampanyası kanser tedavisi gören hastaların yüzünü güldürecek. Derneğin çağırısına ilk desteği Eğirdir ilçesindeki Melmus Kuaför'ün sahibi ve çalışanları verdi.

SAÇLAR PERUK OLUYOR
Melmus Kuaför'ün sahibi Melike Baştok, 'Saçım, Saçın Olsun' sosyal sorumluluk projesi kapsamında müşterilerden aldıkları saçlarla kanserli hastalara peruk yaptıklarını söyledi. Baştok, "Bütün kemoterapi gören hastaların saçları dökülüyor. O yüzden bu projeye destek verdik. Saçı uzun olup kestirecek olan müşteriye böyle bir teklif yapıyoruz. Kabul edenlerin saçlarını kesip peruk yapıp hastalara gönderiyoruz. Bu sayede saçlarını kaybeden hastalara hem moral verip hem de destek oluyoruz" dedi. Kuaför çalışanlarından Ayşegül Demirbaş ise bu projede yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Demirbaş, "Saç bağışı yapmak isteyenler Kanser Savaşçıları Derneği'yle iletişime geçiyor. Saçlarını kestirip, yaptıkları paketin üzerine 'kemoterapiden dolayı saçlarını kaybeden kanserli hastalara peruk yapılması için bağışlamak istiyorum' diyorsunuz. Sonra derneğe veya çalışmaya destek veren kuaföre teslim ediyorsunuz. Siz de 'Saçım saçın olsun' diyorsanız salonumuza uğrayıp ücretsiz kampanyadan yararlanabilirsiniz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN