Antalya tek yürek

Vatan için canını feda eden şehitlerin aileleri ve gazilere Antalyalılar sahip çıkıyor. Berberinden kömürcüsüne, taksicisinden tesisatçısına, esnaf ücretsiz hizmet veriyor

Antalya tek yürek

Antalyalılar şehit aileleri ve gaziler ile yakınları için tek yürek oldu. Birçok esnaf, şehit ve gazi yakınlarına gösterdiği hassasiyetle takdir topluyor. Kentin birçok noktasında esnafın camlarına astığı 'şehit ve gazi yakınlarına ücretsizdir' yazıları dikkat çekiyor.

TESİSATÇIDAN DESTEK
Sıhhi tesisatçılık yapan Ünay Güven 2 yıldır şehit ve gazi ailelerine ulaşmaya çalışıyor. "Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım" ifadelerini kullanan Güven, televizyonlarda şehit cenazelerinde tabuta sarılıp ağlayan çocukları gördüğünde çok etkilendiğini ifade ederken maddi manevi olarak destek verme kararı aldığını söyledi. Şehitlerin bu ülkenin çimentosu olduğunu belirten Güven, "4 yaşında bir kızım var. Ücretsiz hizmet etmenin yanı sıra kızımla beraber zaman zaman şehitliğe gidip kahramanlarımız için dua ediyorum" dedi.

ÜCRETSİZ KÖMÜR VERİYOR
?
Altınova Mahallesi'nde esnaf olan Ersin Niyazi Avşar, kömürcü dükkanında şehit aileleri ve gazilere ücretsiz kömür dağıtıyor. Avşar, duyarlılığını gösterip örnek olmak istediğini söyledi. Elinden geldiği kadar yardım edeceğini belirten kömürcü Avşar, "Biz maddi destek veriyoruz, onlar canlarını veriyor. Bizimki ne ki? Allah onlardan razı olsun" ifadelerini kullandı.

TIRAŞ DESTEĞİ
Berber dükkanı işleten Tamer Karakuş da şehit aileleri ve gaziler için kolları sıvayan esnaflardan biri. Şehit haberlerini televizyonlarda görüp çok üzüldüğünü belirten Karakuş "Hiç para almadan vatanını koruyup şehit düşenler varken, bizim yaptığımız hiçbir şey. Acılarımız dinmez ama bir nebze de olsa ailelerimize destek olmak istedim" ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ TAKSİ
Konyaaltı'nda taksicilik yapan Hüseyin Ulusoy ise, şehit aileleri ve gazilere ücretsiz taksi hizmeti veriyor. Vatanını ve milletini çok sevdiğini belirten Ulusoy, "Şehit aileleri ve gazilere böyle bir hizmet verip bir nebze de olsa yardımcı olmak istiyorum" diye konuştu.

HATIRLANMAK İSTİYORLAR
Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Cengiz Nizam da, Antalyalıların hassasiyetlerinin geliştiğini belirterek, şehit aileleri ve gazilerin bu durumdan mutlu olduğunu söyledi. Esnafın gösterdiği duyarlılığın maddi yönden daha çok manevi yönünün önemli olduğunu belirten Nizam, "Hatırlandıkları için mutlu oluyorlar" dedi. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in bu konuda hassas davrandığını söyleyen Nizam, belediyenin imkanları doğrultusunda Türel'in çok önemli destekler verdiğini ifade etti.

FURKAN YAZICI

BİZE ULAŞIN