Mezarlıkta hüzün

Ringde başına aldığı darbe sonucu hastanede yaşamını yitiren 18 yaşındaki kick boksçu Alperen’in alamadığı karnesi ve madalyaları mezarına bırakıldı

Mezarlıkta hüzün

Antalya'da gerçekleştirilen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'nda başına aldığı darbe sonucu yerde kalarak hayatını kaybeden Alperen Atabay'ın karnesi ve hayatına mal olan son yarışının madalyası mezarına getirildi.

MADALYA VE KARNE
Ringde sonunu getiremediği yarışmanın madalya ve başarı belgeleri Alperen'in mezarına getirilirken, Kemer Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi 12. sınıf öğrencisi olan talihsiz gencin göremediğini karnesi de onur ve teşekkür belgesi ile birlikte mezarına bırakıldı. Oğlunun mezarına uzun uzun bakarak gözyaşlarına hakim olamayan baba Muharrem Atabay da verilen mevlide katılan oğlunun arkadaşlarına sarıldı. Mevlidini düzenlendiği alanda oğluna bir gün düğün yapmayı düşündüğünü söyleyen baba, "Kaderde düğün yerine mevlit okutmak varmış" diye konuştu.

HOCASI İSTEMEMİŞ
Öte yandan olayın gerçekleştiği gün Aperen'in ilk olarak 'Light' kategoride mücadele ettiği, aynı gün daha sert olan 'Full' kategoride de mücadele ederken kafasına tekme aldığı iddia ediliyor. Antrenörü Hacı Ceylan'ın sporcusunun ikinci yarışı oynamasını istemediği ama Alperen'in ısrarları sonu yarışa girdiği ifade edildi. Müsabaka öncesi Alperen'in hocasıyla özçekim yapmak istediği ve bunun son fotoğrafı olduğu da belirtildi.

FURKAN YAZICI

BİZE ULAŞIN