Kahramanlara Akdeniz’den dua

TSK’nin Afrin’e başlattığı ‘Zeytin Dalı’ harekatı için Antalya’da Fetih Duası okundu. Isparta ve Burdur’da da kahramanlara destek verildi

Kahramanlara Akdeniz’den dua
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Antalya'daki tüm camilerde sabah namazında Fetih Suresi okundu, Mehmetçik'e dua edildi. Muratpaşa Camisi'ndeki sabah namazına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Başsavcı Ramazan Solmaz, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇORBA İKRAMI YAPILDI
'Zafer için duada buluşalım' çağrısıyla Antalyalılar'ın yoğun ilgi gösterdiği sabah namazında Fetih Suresi okunarak, Mehmetçik için dua edildi. Sabah namazı ve duaların ardından Vali Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, cemaate çorba ikramında bulundu.

ISPARTA BAYRAKLARLA DONATILDI
Isparta esnafı belediye tarafından dağıtılan bayrakları iş yerlerine astı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın başlattığı kampanyaya esnaf büyük ilgi gösterdi. Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli de cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla donattı. Isparta esnafı, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her zaman yanındayız. Askerlerimizin, komutanlarımızın her birine şükranlarımızı sunuyoruz. Dualarımız onlarla" dedi.

'BENİ DE AFRİN'E GÖTÜRÜN'
Burdur'da 45 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Songül Sütci de, 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istediğini belirterek bir dilekçeyle Burdur Askerlik Şubesi'ne başvurdu. Askerlik vasıflarını taşıdığını ve çağırılmayı beklediğini ifade eden Sütci, "Askerin, polisin başı ağrısa benim de canım yanar. Eğer kabul görürse böyle bir harekata katılmak benim için büyük bir onur olacaktır. Bir telefon etmeleri yeterli" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN