Yürek burkan feryat

Antalya’nın Aksu ilçesinde 85 yaşındaki Mehmet Çayır ve 60 yaşındaki kızı Sabahat Büyükyıldız’ın kaldığı 2 odalı ev alevlere teslim oldu. Baba-kızın yaptığı tüm birikim kül oldu

Yürek burkan feryat
Antalya'nın Aksu ilçesinde çıkan yangında 85 yaşındaki Mehmet Çayır ve kızı 60 yaşındaki Sabahat Büyükyıldız'ın oturduğu ev kullanılamaz hale geldi. Bütün eşyaların yandığı evin içerisinde feryat eden yaşlı kadının içler acısı hali ise yürek burktu.

EŞYALAR KÜLE DÖNDÜ
Yangın geçtiğimiz Cumartesi günü öğle saatlerinde Aksu'nun Yurtpınar Mahallesi 127 sokak üzerinde bulunan 2 odalı bir evde meydana geldi. Mehmet Çayır ve kızı Sabahat Büyükyıldız'ın oturduğu 2 gözlü evin bir odasından dumanların çıktığını gören mahalle halkı, durumu Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine haber verdi. Yangın kısa sürede evin bir odasının tamamını kapladı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına daha fazla büyümeden müdahale etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında 2 odadan oluşan evin bir odası kullanılamaz hale geldi. Oda içerisinde bulunan her şey küle döndü. Eşini 5 yıl önce kaybeden ve babasının yanında kalan Sabahat Büyükyıldız her şeyini yangında kaybettiği odanın içerisine girerek feryat etti. Küle dönen eşyalarının yanında gözyaşı döken Büyükyıldız, "Hiçbir şeyim kalmadı. Hayatım boyunca kazandığım her şeyi kaybettim. Bir canımı kurtarabildim. Ne televizyonum kaldı ne de buzdolabım. Komşuya gitmiştim. Yangın elektrik kontağından çıkmış. Ayaklarım ağrıdığı için koşamadım. Evime misafir geldi sandım. Allah düşman başına vermesin. Allah'ım yardım et" diye konuştu. Mehmet Çayır ise, "Hayatımda ne kazandım ise hepsini kaybettim. Sıfıra çıktım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN