Gençler sporla buluştu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcu gençlere kapılarını açtı. 360’ı Suriyeli olmak üzere 8 bin çocuk bu eğitim yılında sporla buluşturuluyor

Gençler sporla buluştu
Antalya'da 'Sporla Buluşturuyoruz' projesi kapsamında 8 bin öğrenci spor yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 2017- 2018 eğitim öğretim yılında Antalya'da 8 bin öğrenci spor yapıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, 14 farklı branşta başlattıkları proje dahilinde 360 Suriyeli öğrencinin de spor yapma imkanı bulduğunu ifade etti.

BAĞIMLILIĞA KARŞI
Uyuşturucu ile bağımlılık mücadelesinde sporun etkin rol oynadığını belirten Hacıcaferoğlu, "İl müdürlüğü olarak uyuşturucu ile bağımlılık mücadelesinin önleyici kısmında yer almak ve üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmek istiyoruz" diye konuştu. Hacıcaferoğlu, 12 ay boyunca Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan İl Spor Merkezleri'nde 32 branşta 42 bin 386 çocuğun ücretsiz spor yaptığını da belirtti.
BİZE ULAŞIN