İstihdam ödülü gerçek sahibinde

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, istihdam seferberliğinde ikinci olan Antalya’nın ödülünü ATSO Başkanı Davut Çetin’e verdi

İstihdam ödülü gerçek sahibinde
Milli İstihdam Seferberliği Değerlendirme Toplantısı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ankara'daki Milli İstihdam Seferberliği ödül töreninde en çok istihdam sağlayan ikinci kent olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden aldığı ödülü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'e takdim etti.

ANTALYA'NIN ROLÜ
İşsizlik oranlarının çift haneli rakamlara çıkması üzerine geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milli istihdam seferberliği başlatıldığını, 81 il valisine de kentlerindeki ekonomi dinamiklerini harekete geçirmek için talimat verildiğini hatırlatan Karaloğlu, bu seferberlikte Antalya'nın da önemli görev üstlendiğini dile getirdi.

200 BİNE YAKLAŞTI
Geçen yılki toplantıda 150 bin yeni istihdam rakamını yakın hedef, 200 bin rakamını da uzak hedef olarak belirlediklerini, yıl sonunda 180 bin rakamına ulaşarak Türkiye'de ikinci olduklarını hatırlatan Karaloğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törende Antalya adına aldığı ikincilik ödülünün gerçek sahibinin iş dünyası olduğunu belirterek, ödülü ATSO Başkanı Davut Çetin'e takdim etti.

ORTAK BAŞARI
ATSO Başkanı Çetin de "Sayın Valimiz her zamanki gibi çıtayı yükseltip 200 bin hedefini koymuştu. 183 bin istihdam artışıyla hedefe yaklaşmış olduk. Bu, ortak bir başarıdır. Bugün bu mutluluğumuzu bizlerle paylaştığı için Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN