Yalnız değiller

Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan yangında evi küle dönen baba ve kızının imdadına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetişti

Yalnız değiller
ANTALYA'NIN Aksu ilçesi Yurtpınar Mahallesi'nde yaşayan ve evleri kullanılamaz hale gelen 85 yaşındaki Mehmet Çayır ile kızı 60 yaşındaki Sabahat Büyükyıldız'a devlet desteği geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, yanan ev onarılacak ve ihtiyaçları karşılanacak. Bakanlıktan, dün SABAH Akdeniz'de de yayımlanan haberin ardından yapılan açıklamada; Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşanan olayın duyulmasının hemen ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla Antalya İl Müdürlüğü ekiplerinin harekete geçtiği bildirildi.

YAKIN İLGİ
Mehmet Çayır ve kızı Sabahat Büyükyıldız'ın acil ihtiyaçlarının karşılanması için Bakanlıkça ödenek çıkarıldığı belirtilen açıklamada, "Evin onarılması ve bütün ihtiyaçlarının karşılanması için de Bakanlığımız tarafından çalışma başlatıldı. Geçici barınma ihtiyacı giderilen baba Mehmet Çayır ve kızı Sabahat Büyükyıldız'a uzman personellerimiz tarafından psikososyal destek sağlanmıştır. Antalya İl Müdürlüğü ekiplerimiz, ailemizin yanında bulunmakta ve ihtiyaçları ile ilgilenmektedir" ifadelerine yer verildi.
BİZE ULAŞIN