Bu sevgi terörü yener

TSK’nın Afrin’e başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek çığ gibi büyüyor. Antalyalı şehit anneleri harıl harıl atkı ve bere örüyor. Batı Akdeniz’de her yer al bayraklarla donatılıyor

Bu sevgi terörü yener
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve DEAŞ'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı, 5'inci gününe girdi. 'Zeytin Dalı Harekâtı'na Antalya, Isparta ve Burdur'dan destek gelmeye devam ediyor. Operasyonun başarıyla ilerlemesini gururla takip ettiklerini belirten Antalyalılar, Türkiye'nin devlet olmanın gereğini yaptığını ifade etti.

HER İLMEĞİNDE SEVGİ
Operasyon ile harekete geçen Antalya Şehit ve Gazi Yakınları Derneği'ne üye şehit ve gazi yakını kadınlara yapılan atkı ile bere örme çağrısı cevap buldu. Mehmetçiklerin üşümemesi amacıyla atkı ve bere örmek için bir araya gelen Antalyalı şehit ve gazi anneleri ile yakını kadınlar harıl harıl örgü yapmaya baladı. Her ilmeğinde anne sevgisi ve duası olan atkı ile bereler operasyon bölgesine gönderilecek. Antalya Şehit Aileleri ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Cengiz Nizam, destek talebinin şehit annelerinden geldiğini söyledi. Devletin askerin her türlü ihtiyacını karşılayacak kadar güçlü olduğunun altını çizen Nizam, "Buradaki amaç, Mehmetçiğimize yalnız olmadıklarını, bir milletin kalplerinin onlarla birlikte attığını hissettirmek" dedi.

BİZ BU ACIYI BİLİRİZ
Kars'ta 1986 yılında, hem de tezkere günü şehit düşen Ertan Özan'ın ablası Eşe Duman, acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu anlattı. Şehit haberleri çıktığı zaman aynı acıyı yeniden yaşadıklarının altını çizen Özen, "Her gün şehit haberi almaktansa, köklerini kazımak çok daha iyi" diye konuştu. Derneğin kurucularından Fatma Karakaya da, 1994 yılında oğlu Hakan'ı Şırnak'ta şehit verdiğini belirterek, "Eşim cenazede kalp krizi geçirip öldü. Gençlerimiz yaşama doyamadan şehit düşmesin diye o bataklığın kuruması gerekiyor. Onların yanında olduğumuzu hissettirmek için el işlerimizi göndereceğiz" ifadelerini kullandı. Hakkari Aktütün Karakolu baskınında 2008'de oğlu Serhat Genç'i şehit veren Gönül Genç de hasta yatağından kalkıp gelerek askerler için örgü ördüğünü anlattı. 2012 yılında evladı Gökhan Korkut şehit olan Leyla Korkut da oğlu için örmeye başladığı kaşkolu, şimdi Mehmetçiğe göndermek için tamamlamaya çalıştığını anlattı.

SİYASİLER TEK YÜREK
Operasyona destek için siyasiler de güç birliği yaptı. Alanya'da AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Türk ordusuna başarı diledi. Başkan Toklu, "İstikrar ve huzuru sağlamaya yönelik olan bu mücadelede askerlerimizin başarılı olacağına yürekten inanıyoruz" dedi. Başkan Takavüt ise, "Umarım tek bir askerimizin burnu bile kanamadan harekat başarıyla sonuçlanır" diye konuştu. Başkan Türkdoğan da, "Afrin'den sonra Munbiç'e de aynı kararlılıkla operasyon yapılmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı. Talat

DUALAR EDİLDİ
ISPARTA'DA Türkiye Kamu- Sen tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler için dua edildi. Isparta Belediyesi önündeki programa Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ali Balaban, konfederasyona bağlı sendikaların temsilcileriyle üyeler katıldı. Sendikacılar, Fetih Suresi'ni ve Yasin-i Şerif'i okudu.

OTOBÜSÇÜLER DESTEK VERDİ
Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlara destek olmak ve şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kaan Usta için Antalya Otobüsçüler Odası tarafından tüm halk otobüsleri bayraklarla donatıldı. Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, Mehmetçik'e moral desteği için böyle bir karar aldıklarını söyledi. 10 yıldır şoförlük yapan Fahri Yüksel ve Recep Şafak da, "Allah, askerlerimize güç ve kuvvet versin. Biz 81 milyon olarak onların yanındayız" ifadeleri ile desteklerini ortaya koydu.

BAYRAKLARLA DONATILIYOR
Isparta'da Afrin operasyonu için başlatılan 'Sonsuz Türk Bayrağı Kampanyası'na esnaf ve vatandaşlar büyük duyarlılık gösterdi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, moral olması amacıyla her ev, iş yeri ve sokağa Türk bayrağı asılması kampanyası başlatmıştı. Kampanyaya Ispartalı vatandaşlar tam destek verdi. Burdurlu emekli motor ustası Sezai Özyurt da, 'Zeytin Dalı Harekatı'nda gönüllü olarak görev almak için askerlik şubesine başvurdu.

ÖZTUZSUZ-Furkan YAZICI-Mehmet AL / ANTALYA
BİZE ULAŞIN