Yaralarını sarıyoruz

Antalya’nın Aksu ilçesinde yangında her şeyi yanan baba ile kızı yalnız bırakılmıyor. Yangınzedelerin son ziyaretçileri Kaymakam Ergün ve Belediye Başkanı Şahin oldu

Yaralarını sarıyoruz
Antalya'nın Aksu ilçesi Yurtpınar Mahallesi'nde yaşayan ve evleri kullanılamaz hale gelen 85 yaşındaki Mehmet Çayır ile kızı 60 yaşındaki Sabahat Büyükyıldız'a destek sürüyor. Yangının ardından medyada yer alan haberlerden sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla Antalya İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçmiş, evin onarımı ve eşyaların yenilenmesi ile ilgili çalışma başlatılmıştı.

İHTİYAÇLARI GİDERİLECEK
İlk etapta evleri yanan Mehmet Çayır ve kızı Sabahat Büyükyıldız'ın acil ihtiyaçlarının karşılanması için ödenek çıkarılırken Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin; Çayır ve Büyükyıldız'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Kaymakam Ergün, "Yangında kullanılamaz duruma gelen evin kaymakamlığımız, belediyemiz ve sosyal hizmetler müdürlüğümüz işbirliği ile en kısa sürede tadilatını yaparak onaracağız" dedi. Belediye Başkanı Halil Şahin de "Tek tesellimiz can kaybının yaşanmaması. Elbirliği ile hareket ederek en kısa zamanda Mehmet amcamız ve kızının ihtiyaçlarını da karşılayacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN