İnsana sahip çıkıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Kepez Belediyesi tarafından yaptırılan 50 yatak kapasiteli ‘Şefkat ve Huzurevi’nin açılışını gerçekleştirdi

İnsana sahip çıkıyoruz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Belediyesi tarafından yaptırılan Şefkat ve Huzurevi'nin açılışına katıldı. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye olarak yaşlılara ve engellilere her alanda sahip çıkıldığını söyledi.

ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ
Bakan Çavuşoğlu, "Hep birlikte devlet, yerel yönetimler ve STK'lar olarak büyüklerimize sahip çıkıyoruz. Sadece büyüklerimize değil çocuk ve engellilerimize de sahip çıkıyoruz. 15 yıldır izlediğimiz sosyal politikalar tüm dünyada örnek gösteriliyor. Uluslararası örgütler diğer ülkelere bizi anlatıyor. Çünkü biz 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla hareket ediyoruz. Çünkü biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimize hizmet ediyoruz" dedi.

EN İYİSİNE LAYIKLAR
Devletin hiç kimseyi çaresiz ve yalnız bırakmamak için her türlü tedbiri aldığına dikkat çeken Dışişleri Bakanı, "Herkesi güvence altına alıyoruz. Huzurevindeyse huzurevinde, evdeyse evde, okuldaysa okulda, herkesin yanında olmamız gerekiyor. Olur ya insan çaresiz de kalabilir. Annesi ve babası ölmüş, kardeşi, akrabaları olmayabilir. İşte devlet bunun için var. Ama hep birlikte çok daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Bu millet her şeyin en iyisini hak ediyor" diye konuştu.

HAKAN TÜTÜNCÜ'YE ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün göreve geldiğinden beri belediyeciliği herkese gösterdiğinin altını çizen Bakan Çavuşoğlu, "Bana göre Tütüncü Türkiye'nin en başarılı belediye başkanlarından birisidir. Hizmete göre söylüyorum bunu. Belediyecilik görevinin dışında insana dokunmak gerekiyor" ifadelerini kullandı. Kepez ilçesindeki 50 yatak kapasiteli Şefkat ve Huzurevi'nde, yaşlı bireylere çeşitli aktiviteler uygulanıyor ve yaşam koçları ile moral veriliyor. Açılışa, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Atay Uslu, siyasiler, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
BİZE ULAŞIN