Birlikte el ele 2023 hedefine

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşen AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi’nde MHP ile ittifakın tabana yayılması istendi

Birlikte el ele 2023 hedefine

Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi Toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önderliğinde gerçekleşti. Katılımın çok yoğun olduğu toplantıya AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Sena Nur Çelik, Ata Uslu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve ilçe belediye başkanları katıldı.

COŞKULU KALABALIK
Bakan Çavuşoğlu'nun sahneye çıkmasıyla tüm salon ayağa kalkarak tezahüratlarda bulundu. EXPO salonunda son gerçekleştirilen il toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalabalığa hayran kalarak uzun süre bahsettiğini anlatan Çavuşoğlu, aynı katılımı gördüğünü ifade etti. Antalya'ya birçok yatırım yaptıklarını ve bunların devam edeceğini söyleyen Çavuşoğlu, yakın zamanda şehir hastanesinin temelini atacaklarının müjdesini verdi.

MORAL OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Türel de 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekerek, AK Parti teşkilatları olarak gece-gündüz çalışmaları gerektiklerini, başarısız olma şanslarının olmadığının altını çizdi. Türel, başkanlık ve milletvekilliği seçimleri öncesi gerçekleşecek yerel seçimlerdeki tablonun moral kaynağı olacağını belirtti. Antalya'da bir çok mega projeyi hayata geçirdiklerini ve geçireceklerini söyleyen Türel, "Antalya geliştikçe hasedinden çatlayanlar var. Yaptığımız her projeye hayır diyorlar. Antalya'da başarısız olursak hizmette yaprak kımıldamaz. Bunu önceki dönemlerde yaşadık" ifadelerini kullandı.

TAZELENME DÖNEMİ
İl Başkanı Rıza Sümer de 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu vurguladı. "Yenilenme ve tazelenme dönemini kongrelerimiz ile tamamladık" ifadelerini kullanan Sümer, Antalya'nın demokrasinin başkenti olduğunu ve hedefleri olan 2019 seçimlerine hazır olduklarını vurguladı ve yüzde 50'lik oyla Antalya'da kazanacaklarını iddia etti.

İTTİFAK VURGUSU
Antalya için teşkilatların gece gündüz çalışması gerektiğini öneren Çavuşoğlu "Gazipaşa gibi küçük Moskova diye anılan bir yere AK Parti bayrağını asmışsak, Antalya'nın her yerini kazanırız" ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu MHP ile gerçekleştirilen ittifakın tabanda da sağlanması gerektiğini aksi taktirde bunun bir anlamı olmayacağını söyledi. 2023 hedeflerine ulaşabilmek için önlerine çıkan tüm engellerin aşılması gerektiğini söyleyen Çavuşoğlu bunun için çok çalışmaları gerektiğini vurguladı.

FURKAN YAZICI

BİZE ULAŞIN