Nuray’a engel yok

Geçirdiği kaza ile felç olan manken Nuray Göncü, engelleri bir bir aşıyor. Yaşama sporla tutunan Göncü, nakliyat şirketi kurup iş kadını olduktan sonra evliliğe de ilk adımını attı

Nuray’a engel yok

Antalya'da podyumların aranan mankeniyken 1998 yılında talihsiz bir kaza sonucu felç olan Nuray Göncü, engelleri aşması ile tüm engellilere örnek olmaya devam ediyor. Felç olduktan sonra hayata basketbolla tutunan ve engelliler milli takımına kadar yükselen Göncü, kurduğu nakliyat şirketi ile başarılı bir iş kadını oldu. İşinde gösterdiği başarı ile adından söz ettiren Göncü, şimdi de evlilik yolunda ilk adımı attı. Genç kadın, gönlünü kaptırdığı Ayhan Zafer Tavukçu ile nişanlandı.

BALKONDAN DÜŞMÜŞTÜ
Antalya'nın Alanya ilçesinde lise öğrencisiyken 15 yaşında mankenliğe başlayan Nuray Göncü, güzelliğiyle podyumların aranan mankenleri arasına girmişti. 21 yaşına kadar mankenlik yapan Göncü, 1998 yılında Alanya'nın Demirtaş Beldesi'nde kuzeni Veli Yıldırım'ın düğünü için gittiği evin ahşap balkonu çökünce, sırtüstü beton zemine düştü ve 13 ay hastanede tedavi gördü. Bir daha ayağa kalkamayan Göncü'nün ayakları ve omurgası zedelendiği için tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

DÖRT ELLE SPORA SARILDI
Hayatının baharında yaşadığı talihsiz olayın ardından umutsuzluğa kapılan Göncü'nün yaşamı, engelli sporcuların yer aldığı bir basketbol maçını izlemeye gidince tekrar değişti. Maçı izlediği sırada, sporculardan birinin tekerlekli sandalyeden düşüp yaralanmasına rağmen mücadeleyi bırakmamasından etkilenen Göncü, basketbol yapmaya karar verdi. Göncü tekerlekli sandalyesiyle Antalya Engelliler Spor Kulübü'nde 5 yıl basketbol oynadı ve milli takıma kadar yükselen bir performans sergiledi.

EVLİLİĞE İLK ADIMI ATTI
Göncü, podyumlar ve spor salonlarından sonra başarılarını iş hayatına da taşıdı ve iş dünyasında bilinen bir isim oldu. Bir süre önce kendi şirketini kurarak uluslararası taşımacılık, nakliye ve liman taşımacılığı işine giren Göncü evlilik yolunda ilk adamı attı. Alanyalı Ayhan Zafer Tavukçu ile aile arası takılan yüzükle nişanlanan Göncü, nikahının Şubat ayında yapılacağını söyleyerek, "Engeliniz hiçbir şeye engel değildir" diyerek mesaj verdi.

ENGELLİLER İÇİN ÖRNEK OLDU
Engelli olmasına rağmen güzelliği ile herkesi büyüleyen Nuray Göncü, başarıdan başarıya koşup tüm engellilere örnek oldu. Sporun hayatını değiştirdiğini de belirten Göncü, "Kazayı hep kaderim olarak gördüm. Hiçbir zaman hayata küsmedim. Spora sıkı sıkı sarılarak kendimi daha mutlu hissettim. Engelliler milli takım basketbol ve badminton oyunculuğuna kadar yükseldim. Başta ABD ve İngiliz televizyonları hayatımı haber yaptı" dedi. Nuray Göncü, son alarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Gaziantep'te düzenlenen bir defilede mankenlik yaptığını ve birçok klipte rol aldığını vurguladı.

BİZE ULAŞIN