Anne sıcaklığı yolda

TSK’nın Afrin operasyonu ile birlikte harekata katılan askerlerimiz için kolları sıvayan şehit anneleri özenle ördükleri eldiven, atkı ve bereleri göndermek için sabırsızlanıyor

Anne sıcaklığı yolda
Antalyalı şehit anneleri, Türk ordusunun Afrin'e düzenlediği operasyon ile harekete geçerek 'Kınalı kuzularımız' dedikleri askerler için örmeye başladıkları atkı bere ve eldivenleri bitirmek üzere. Vatan için şehit düşen çocuklarını, eşlerini toprağa veren şehit ailelerinin vatan sevgisi, Zeytin Dalı Harekatı'nda da bir kez daha ortaya çıktı. Harekatın başlamasının ardından Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği'nde toplanan şehit aileleri, askerlerin üşümemesi için atkı, bere ve eldiven örüyor. Bazı şehit anneleri askerlerin bebekleri için de 'Akılları arkada kalmasın' diye kazak örüyor.

HEMEN GÖNDERECEKLER
Şehit Yusuf Yitmez'in annesi Fatma Yitmez, Şehit Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut'un annesi Leyla Korkut, Şehit Jandarma Komando Onbaşı Çetin Çakmak'ın annesi Ayşe Çakmak, Şehit Hakan Karakaya'nın annesi Fatma Karakaya, Şehit Jandarma Astsubay Murat Karakuş'un eşi Sevinç Karakuş, Şehit Emniyet Müdürü Mehmet Yener'in eşi Hatice Yener, Şehit Kadir Can'ın eşi Ayşe Can dualarla ördükleri atkı, bere ve eldivenleri bir an önce göndermek istediklerini belirtti.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN MEHMETÇİĞE ANLAMLI DESTEK
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin operasyonuna sosyal paylaşım sitesinde kendi hesabından paylaştığı askerlik fotoğrafıyla destek verdi. Bakan Çavuşoğlu, Afrin'deki askerlere destek amacıyla sosyal medya hesabından askerlik fotoğrafını paylaştı. Kısa süre içinde çok sayıda beğeni alan fotoğrafın altına vatandaşlar tarafından, 'En büyük asker bizim asker', 'Mesaj büyük bakanım iftihar ediyoruz' yorumları yapıldı.
BİZE ULAŞIN