Hizmetin mazereti olmaz

Antalya’nın Manavgat ilçesinde muhtarlarla buluşan Bakan Çavuşoğlu, belediye başkanlarının aralarındaki çekişmeyi bırakmalarını istedi

Hizmetin mazereti olmaz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valiliği tarafından Manavgat Kumköy'de düzenlenen Manavgat ve Gündoğmuş İlçeleri Muhtarlar Toplantısı'na katıldı. Bakan Çavuşoğlu, muhtarların tüm mahalle ve yaylaların sorunlarını iyi bildiğini söyledi. Çavuşoğlu, "Muhtarların hizmet ederken kendisine az oyun geldiği bölgeye ayrım yapmaması lazım. 80 milyona hizmet ediyoruz. 80 milyonun hizmetkarayız. Muhtarların küçük hesaplar yapmaması lazım" dedi. Bürokratlara da uyarıda bulunan Bakan Çavuşoğlu, "Artık il ve ilçe belediyelerinin mazeret üretmemesi lazım. Hiçbir belediyeye siyasi ayrım yapmadık. Hiçbir arkadaşımızın mazereti olamaz. Bakıyoruz Büyükşehir ve ilçe belediyeler çekişme içinde oluyor. Ben bu durumlara üzülüyorum. Küçük hesaplar ile neyin hesabını yapıyorsunuz" diye konuştu.

10 ÜNİVERSİTE OLACAK
Manavgat'a bir devlet üniversitesi kurulacağının altını çizen Dışişleri Bakanı şunları söyledi: "Antalya'ya 10 üniversite kuracağız. Antalya'da toplamda 700 bin ile 1 milyon arasında öğrenci olacak. Ayrıca Gündoğmuş'a yüksekokul da açıyoruz" diye konuştu. Vali Münir Karaloğlu ise muhtarlarla buluşma toplantısının 135 muhtarın katılımıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Toplantının sonunda 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli iken yaralanan polis memuru Mustafa Sarı'ya Bakan Çavuşoğlu tarafından devlet övünç madalyası verildi.

TURİZMİ BİZDEN İYİ BİLEN VAR MI
Bakan Çavuşoğlu, Manavgat'a yeni 500 yataklı devlet hastanesi yaptıklarını hatırlatarak, "Son günlerde Manavgat'a cezaevi yapılır mı tartışması var. Turizm bölgesine cezaevi mi yapılır mı diye. Cezaevi Ilıca'nın arkasına yapılacak. Alanya Mahmutlar'da yapıldı. Akseki'ye açık cezaevi yapılacak. Alanya'ya sorun cezaevi turizmi engelliyor mu? Türkiye'de turizmin gelişmesi için bizden daha fazla çaba sarf eden, çalışan ve hassas olan oldu mu?" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN