Satranç ordusu

Lisanslı sporcu sayısı 800 bini aşan satrancın Antalya’daki dev buluşması sona erdi. Turnuvanın özel konukları ise spora renk kattı, gelecek için umut vaat etti

Satranç ordusu
Türkiye Küçükler ve Büyükler Satranç Turnuvası Antalya'da yapıldı. 2 bin 810 sporcu ve velilerle birlikte toplam 7 bin kişinin katıldığı şampiyonada, şehit çocukları ve ailelerine de özel bir bölüm ayırdı. 2016'da Bingöl'de teröristlerin şehit ettiği Binbaşı Turgay Çelik'in oğlu Ömer de turnuvada hünerlerini sergiledi. Oğlunun turnuva esnasında 'Satrançta Babamı Yenmek' adlı kitabı görünce uzun uzun baktığını ve o an çok duygulandığını söyleyen anne Hayriye Çelik, şehit aileleri için gösterilen duyarlılıktan memnun olduğunu belirtti.

SATRANÇ AİLELERİ OLDU
Turnuvanın diğer özel konukları ise Elazığ Çocuk Evleri'nden gelen Ahmet Doğan, Nurgül Korkmaz, Narin Gün, Onur ve Umut Çelik oldu. Hocaları Oğuzhan Deniz ise satrançla 4 yıl önce tanışan öğrencilerinin hayata bakış açılarının değiştiğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ETKİSİ
Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın satranç takımı dağıtmasının da etkisiyle her geçen gün büyüdüklerini vurguladı ve sporcu sayısının 800 bini aştığını belirtti.
BİZE ULAŞIN