Tek ses tek yürek

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Mehter Takımı eşliğinde yürüyen vatandaşlar Mehmetçik için dua etti

Tek ses tek yürek
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, Mehter Takımı eşliğinde Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Seydikemer Kaymakamlığı, belediye ve Muhtarlar Derneği öncülüğünde çok sayıda vatandaş, Şehit Gürcan Akan İlkokulu önünde topladı. Elmalı Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'En büyük asker bizim asker' şeklinde slogan atıp tekbir getiren topluluk, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'na yürüdü.

SİYASİLER TEK SES
Etkinlik kapsamında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Mehmetçik için dua edilip vatandaşlara lokma dağıtıldı. Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, ilçede 7'den 70'e herkesin Mehmetçik için tek vücut olduğunu söyledi. Gökçekuyu, Afrin'deki harekata katılan Mehmetçik'e ve orduya manevi de olsa destek vermek için bir araya geldiklerini vurguladı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de Türk milleti ve devletinin güçlü olduğunu, meydanların üç beş çapulcuya bırakılmayacağını kaydetti. Yürüyüşe, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AK Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, CHP İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, MHP İlçe Başkanı Yusuf Bağırcı, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

DAVRAZ'DA BAYRAKLI DESTEK
Isparta İl Genel Meclisi üyeleri Afrin'e yönelik Zeytindalı Harekatı'nda Türk ordusuna destek olmak amacıyla Davraz Kayak Merkezi'nin zirvesine çıkarak dev Türk bayrağı açtı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat önderliğinde Davraz Kayak Merkezi'nin zirvesine çıkan meclis üyeleri, dev Türk bayrağı açarak ordumuza selam gönderdi.

AŞUR DEDE GÖNÜLLÜ OLDU
Antalya'nın Kumluca ilçesinde çiftçilik yapan, aynı zamanda 60 yaş üstü maratonlarda 30'un üzerinde madalya sahibi olan 64 yaşındaki Aşur Güzel, dinçliğiyle görenleri hayrete düşürüyor. Uslu'yu ziyaret eden AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu "Aşur abimiz aktif yaşlanma, başarılı yaşlanma, kaliteli yaşlanma hususlarında tam bir örnek" dedi. Aşur Güzel ise sağlıklı ve dinç kalabilmesinde en büyük destekçisinin eşi olduğunu ifade ederek, görev verilmesi halinde Suriye'nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu'na hazır olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN