Dualar Mehmetçiğe

Batı Akdeniz, Afrin’deki Mehmetçiğe manevi desteğini vermeyi sürdürüyor. Serik’te 72 fidan toprakla buluşturulurken Finike’den 1 kamyon portakal dualarla yola çıktı

Dualar Mehmetçiğe
TSK'nın Afrin'de terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyon için Batı Akdeniz manevi desteğini her gün farklı yollarla gösteriyor. Finike'den 1 kamyon portakal dualarla yolcu edilirken Serik'te ise Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan 72 kahraman için 72 fidan dikildi.

AKDENİZ'DEN MANEVİ DESTEK
Serik ilçesinde Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek vermek ve Fırat Kalkanı Harekatı'ndaki 72 şehidi anmak amacıyla 72 zeytin fidanı dikildi. Fidan dikimine Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Ramazan Çalık ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Mehmet Ece katıldı.

ŞEHİTLER BARIŞ TİMSALİYDİ
Belediye Başkanı Ramazan Çalık, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında şehit olan kahraman askerlerimiz ve güvenlik güçlerimiz anısına bu hatıra fidanlığını oluşturduk ve 72 adet zeytin fidanını toprakla buluşturduk. Zeytin dalı barışı simgeler, şehit olan kahramanlarımızın her biri birer barış timsalidir. Allah tüm askerlerimizi, güvenlik güçlerimizi korusun" dedi.

KASALARA MEKTUPLAR KOYULDU
Antalya'nın Finike Belediyesi ise, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için 1 kamyon portakal gönderdi. Finike 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende tatil için Finike'ye gelen İzmir Karabağlar Hatice Hanım İlkokulu öğrencileri Nehir Arslan, Irmak Arslan ve kuzenleri Elif Akyüz, Afrin'de bulunan Mehmetçikler için yazdıkları mektupları portakal kasalarının içine koydu. Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu "Afrin'e gitmek hazırız. Askerlik şubesine de dilekçe vereceğim. Vatan bizim önceliğimizdir" diye konuştu.

JANDARMADAN DEV BAYRAK
Burdur'un Bucak İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan Isparta- Antalya karayolunun Bucak'a bağlı Çobanpınar köyü mevkisindeki Karaca Tepe'ye şehitler anısına dev Türk bayrağı asıldı. Hem Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olanlar hem de daha önceki terör operasyonlarında şehit olan güvenlik güçleri anısına asılan 6 metrelik bayrak, karayolunu kullanan sürücülerin de beğenisini aldı.
BİZE ULAŞIN