OSB Başkanı’na ağır itham

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ayıplı üretim listesine alınan Antalya OSB Başkanı bu kez zimmetle suçlanıyor. Zimmetin rakamı ise 2 bin 200 lira

OSB Başkanı’na ağır itham
Antalya'da adı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2015 yılında uygunsuz üretim yapan firmalar listesinde yer alan Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, bu kez zimmetine para geçirmekle suçlandı.

İHBAR ORTAYA ÇIKARDI
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), bir yönetim kurulu üyesi ve bir meslek komitesi üyesinin zimmetine para geçirdikleri iddiasıyla çalkalanıyor. ATSO Yönetim Kurulu Üyesi ve 2. Grup (Hayvancılık ve Hayvansal Ürünler) Meslek Komitesi Üyesi olan Ali Bahar ile aynı grup üyesi Erdoğan Gök hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan şikayet ile skandal gündeme geldi. Şikayette, AOSB Başkanı da olan Bahar'ın, Gök ile birlikte zimmetlerine 2 bin 200'er lira para geçirdikleri öne sürüldü.

GİTMEDEN ALMIŞLAR
Şikayetçinin iddiasına göre, Bahar ve Gök, 21-23 Ekim 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen 'Süffa Stuttgart 2017 Et İşleme Endüstrisi Fuarı' na katılmadıkları halde kendilerini katılmış gibi gösterdi. İddiaya göre, Bahar ve Gök'ün, gitmedikleri fuar için dönüş tarihinde, "Fuara katıldık. Çok faydalı oldu. Güzel geçti…." şeklinde ayrı ayrı rapor düzenleyip imzaladıkları belirlenrdi. İkili aynı zamanda Alanya'dan bir turizm firmasından kestirdikleri faturayı da rapora ekleyerek 2 bin 200'er lira harcırahlarını aldıkları ileri sürüldü.

AYIPLI LİSTEYE GİRMİŞTİ ATSO
Yönetim Kurulu Üyesi ve AOSB Başkanı Bahar 2015 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın uygunsuz üretim yapan firmalar listesinde yer almıştı. Bahar'ın firması olan Bahar Tavukçuluk'un ürettiği ve laboratuvar tetkikleri sonucunda taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ürünleri arasına giren yüzde yüz dana eti dediği kasap köfte ürünlerine kanatlı eti ilave ettiği belirlenmişti. Yaşananlar "Yine mi sen başkan" dedirtti.

EVRAKLARA EL KOYULDU
Şikayet üzerine Antalya Cumhuriyet Savcılığı tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar ile ATSO meslek komitesi üyesi Erdoğan Gök'ün verdikleri evraklara el koyuldu. Skandalın ortaya çıkması üzerine Bahar ve Gök, fatura kestirdikleri firmaya noter kanalıyla ihtar çekerek fatura iptali istedi, durumu da ATSO'ya resmi bir yazı ile bildirdi.
BİZE ULAŞIN