Mehmetçiğe anlamlı destek

Zeytin Dalı Harekatı’ndaki Mehmetçiğe Batı Akdeniz’in desteği sürüyor. Isparta’da kadınlar askerler için atkı, bere, eldiven ördü. Antalya’da ise şehitler için çeşme yaptırıldı

Mehmetçiğe anlamlı destek

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçiğe Batı Akdeniz'in desteği devam ediyor. Isparta'da kadınlar askerler için atkı, bere, eldiven ördü. Antalya'nın Manavgat ilçesinde ise şehitler için çeşme yaptırıldı. Isparta'da AK Parti eski Kadın Kolları Başkanı Havva Saraç önderliğinde bir araya gelen kadınlar, vatan savunmasında olan askerlerin üşümemesi için atkı, bere, eldiven ördü. Türk bayrakları açarak 'Memleketim' türküsünü söyleyen kadınlar, Mehmetçiğin yanında olduklarını ifade etti.

'MİLLETİMİZ İÇİN'
Mehmetçik için atkı, bere ören kadınlardan Havva Saraç, "Hanım arkadaşlarımız böyle bir öneri getirdiler. Bizler de elimizden geldiğince askerimizin yanında olduğumuzu göstermek için bir araya geldik. İnşallah askerlerimize ulaştıracağız. Elimizden geldiğince, gözümüz gördüğünce devletimiz, milletimiz için uğraşıyoruz. Mehmetçiklerimize destek olmak için bütün arkadaşlarla birlikte atkı bere örüyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun" dedi.

ŞEHİTLER İÇİN ÇEŞME YAPTIRDI
Manavgat'ın Taşağıl Mahallesi'nde şehit yakını olan Nazmi Can isimli vatandaş ise şehitler için çeşme yaptırdı. Serik'te metal işiyle uğraşan Can; dedesi Osman Can, abisi Osman Nazmi Can ve yeğeni Mehmet Koparan ile diğer bölgenin şehitlerinden Mustafa Uysal ve Özgür Atasever olmak üzere 5 şehidin ismini yaşatmak için kendi imkanlarıyla şehitlik çeşmesi yaptırdı. Nazmi Can, "Valimiz Münir Karaloğlu'nun katılımıyla şehitlik çeşmemizin açılışını yapacağız " dedi.

AÜ SENATOSUNDAN HAREKATA DESTEK
?
Antalya'nın Akdeniz Üniversitesi Senatosu da Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiğini açıkladı. Senatonun yaptığı yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Ülkemizin güney sınırlarını terörist unsurlardan temizlemek, bölge halkını terör örgütlerinin zulüm ve baskısından kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barışı korumak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne gelecek her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kararlı ve dik duruşunu koruyarak mücadele eden yüce devletimizin yanındayız."

AY YILDIZLI SELAM
Muğla'nın Fethiye ilçesinde restoran sahibi Aydın Ertemli ile personeli ay yıldızlı tişörtler giyip, Afrin'de kahramanca çarpışan askerler için selam durdu. Restoran personeli müşterilerine ay yıldızlı tişörtlerle hizmet verirken Mehmetçiğin bu harekatı başarılı şekilde bitirmesi için duada da bulundu. Fethiye'de MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir de Afrin'deki operasyona tam destek verdiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN