Türel’den kavşak müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, havalimanı ile liman kavşağını hiç ışık görmeden birleştirecek 3 kavşak için Ankara’dan müjdeli haberle döndü

Türel’den kavşak müjdesi

Her fırsatta "Antalya'nın problem ve talepleriyle ilgili Ankara'da takip edilmesi gereken ne varsa, Antalya'nın evrak memuru olarak çalışmaya hazırım" diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ankara gezilerinden eli dolu dönüyor. Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal'ı makamında ziyaret ederek Antalya'nın taleplerini ileten Türel, Antalya'ya müjdeli haberle döndü. AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici'nin de eşlik ettiği Türel, Kemer istikametine yapılacak 3 kavşak için Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ile anlaştıklarını açıkladı. Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyuran Türel'in paylaşımı kısa sürede yüzlerce kez paylaşılıp beğeni aldı. Katlı kavşaklar, Konyaaltı sahil yolunun trafiğe kapatılmasıyla oluşacak yükü azaltmak için büyük öneme sahip. Kavşaklar, İller Bankası'ndan Batı Çevreyolu istikametinde, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne, Uncalı'ya ve Duraliler'e dönüş noktalarında yer alacak. Kavşaklarla birlikte Antalya Havaalanı'ndan gelip Kemer istikametine giden araçlar, hiç ışık görmeden Liman Kavşağı'na bağlanmış olacak.

İl Sağlık Kavşağı düzenleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Bulvarı'nın yayalaştırılmasıyla trafik yükü artan Atatürk Bulvarı üzerindeki İl Sağlık Müdürlüğü Kavşağı'nda çalışma başlattı. Sinyal planında yapılan düzenleme ile Atatürk Bulvarı üzerinden kavşak alanına giren araçlar için sola dönüşler iptal edilecek ve bu dönüşlerin sağlanması için Hemzemin Yonca Modeli uygulanacak. Atatürk Bulvarından 7. Caddeye dönüşler; İl Sağlık Müdürlüğü arkasından açılacak olan bağlantı yolundan sağlanacak. Ayrıca Atatürk Bulvarı'ndan 14. Caddeye dönüşler; 625 Sokak- 629 Sokak- 7. Cadde üzerinden sağlanacak. Uygulanacak proje ile birlikte kavşak alanında araç başına gecikme süreleri minimuma indirilecek.

BİZE ULAŞIN