Ürküten manzara

Antalya’da uyuşturucu bağımlılığında gelinen son nokta ibretlik bir görüntüyü ortaya çıkardı. Yüksek dozda uyuşturucu alan 4 arkadaştan biri öldü, 3’ü ayakta bile duramadı

Ürküten manzara

Dünya kenti Antalya'da uyuşturucu bağımlılığında gelinen son nokta ibretlik bir görüntüyü ortaya çıkardı. Metruk bir binada yaşayan ve vücuduna yüksek dozda uyuşturucu enjekte eden 4 arkadaştan biri yaşamını yitirdi, 3'ü ayakta durmakta bile zorlandı. Yol kenarındaki ibretlik görüntü bağımlılıkta gelinen son noktayı gözler önüne serdi.

YÜKSEK DOZTA ENJEKTE
Görenlerin tüylerini ürperten olay Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalledeki metruk binada, 44 yaşındaki Bekir Koltka, 3 arkadaşıyla birlikte vücuduna yüksek dozda uyuşturucu enjekte etti. Koltka'nın vücudu bu kez uyuşturucuya dayanamadı ve hayatını kaybetti. Koltka'nın kıpırdamadığını gören arkadaşlarının durumu polise bildirmesi ile olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri bağımlı Bekir Kolkta'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Koltka ile birlikte uyuşturucu alan Derviş A, Alpay K, ve Ayhan G. arkadaşlarının ölüm haberini aldıktan sonra metruk binanın önünden ayrılamadı. Ayakta durmakta güçlük çeken üç bağımlının görüntüsü uyuşturucunun insanları ne hale getirdiğini ortaya koymaya yetti. Her birinin 3 yabancı dil bildiği ve rehberlik yaptıkları ortaya çıkan bağımlıların ikisinin Almanya'da eğitim görürken uyuşturucuya alıştıktan sonra sınır dışı edildiği belirlendi.

SERVETİMİ KAYBETTİM
Bağımlılardan Derviş A, asıl mesleğinin rehberlik olduğunu ve Almanya'nın Essen kentinde üniversite tahsili yaptığını söyledi. İngilizce, Fransızca ve Rusça bildiğini belirten Derviş A, "Uyuşturucuya başladıktan sonra her şeyimi kaybettim" dedi. Alpay K. ise Almanya Achen doğumlu olduğunu, Almanca, İngilizce ve Fince bildiğini belirterek "Devletimiz zehir tacirlerine en ağır cezayı versin" diye konuştu. Ayhan G. ise, "Almanya'da iyi bir üniversite okuyordum. Bir anda kendimi bataklıkta buldum. Hayatım bitti" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN