Mehmetçiğe moral desteği

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere destek olmak için Manavgat’ta bir esnaf 15 metre uzunluğunda mektup kaleme aldı. Kumluca’da hatim okundu, Elmalı’dan 25 ton elma yola çıktı

Mehmetçiğe moral desteği
AFRİN'DE terör örgütlerine karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan kahraman Mehmetçiğe Antalya'nın manevi desteği artarak sürüyor. Kent merkezinin yanı sıra ilçelerdeki vatandaşlar da Mehmetçik için kolları sıvadı.

DUYGULARINI YANSITTI
Antalya'nın Manavgat ilçesinde esnaf olan Mesut Demir, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere, yazdığı 15 metre uzunluğundaki mektupla destek verdi. Mehmetçiklere duygularını anlatan uzun bir mektup hazırlamaya karar verdiğini söyleyen Demir, yaklaşık 1,5 metre genişliğinde, 15 metre uzunluğunda bir mektup yazdığını, iki günde kaleme aldığı mektup için bir kilo kağıt, iki kalem ve bir paket tutkal tükettiğini dile getirdi. Demir, mektupta, Türk bayrağı, Atatürk ile şehit sözleşmeli er Cumali Gür'ün resminin de yer aldığını belirtti.

TESLİM EDECEK
Demir, "Askerlik yaparken arkadaşım iki metrelik bir mektup göndermiş, çok hoşuma gitmişti. Ben de yeğenime 4 metre uzunluğunda mektup göndermiştim. İçimden geldiği için Mehmetçik'e bu mektubu göndermeye karar verdim. Çorbada bir tuzum olsun istedim. Mehmetçik'e moral verecek güzel yazılar yazdım. Çanakkale destanından güzel örnekleri yazıya döktüm. Katıldığım şehit cenazeleriyle ilgili yaşadıklarımı anlattım. Beğeneceklerini umut ediyorum. Mektubu Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı aracılığıyla göndereceğim" dedi.

'KIZIL ELMA'YA KIRMIZI ELMA
ANTALYA'NIN Elmalı ilçesinde de Belediye Başkanı Ümit Öztekin öncülüğünde, 'Kızıl Elma'ya Kırmızı Elma' programı düzenlendi. Elma yüklü tır, ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun katılımı ile Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Öğrencilerin hazırladığı şehitlere saygı gösterisi ile başlayan program sonunda Mehmetçikler için tane tane seçilip özenle paketlenen 25 ton elma okunan Kur'an-ı Kerim ve hatim duaları ile Afrin e uğurlandı.

ŞEHİTLERE HATİM OKUNDU
ANTALYA'NIN Kumluca ilçesinde ise Sultan Alpaslan İlkokulu öğrencileri tarafından yapılan hatim için tören düzenlendi. Öğrencilerin okuduğu dualardan sonra İlçe Müftüsü Hacı Kahraman hatim duası yaptı. Yapılan duadan sonra öğrenci velileri tarafından okul bahçesinde pişirilen çörekler katılımcılara ikram edildi.
BİZE ULAŞIN