Tarihi kazık

Doping nedeniyle 6 ay ceza alan Samir Nasri, giderayak Antalyaspor’a bir kazık daha attı. Ceza alacağını bilen Nasri, tazminatsız ayrılacakken kulüpten 1 milyon euro daha fazla kopardı

Tarihi kazık
Antalyaspor'un sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği Samir Nasri, oynadığı futbol ve attığı gollerle değil, kulüp tarihinin en çok zarar ettiren oyuncusu olarak tarihe geçti. Antalya tarihinde ilk kez Kalekapısı'nda kulübün armasında yer alan Yivli Minare önünde imza töreni düzenlenen yıldız futbolcu hem hiçbir katkı sağlayamadı, hem de hak ettiğinden çok daha fazlasını alarak Antalya'dan ayrıldı.

2 GOL 1 ASİST
Bonuslarla birlikte yıllık maliyeti 7 milyon euro'yu bulan Samir Nasri, Antalyaspor forması ile ligin ilk yarısında tamamı ilk 11'de olmak üzere 8 maça çıktı ve toplam 719 dakika sahada kaldı. 7 maçı sakatlığı nedeniyle tribünden izleyen Nasri, 8 maçta 2 gol 1 asistlik performans göstererek neredeyse hiç faydalı olamadan devre arasında takımdan ayrıldı. Yönetim, Nasri'nin gitmesi için 1 milyon euro'yu taksitlerle ödemeyi kabul etti.

BEDELSİZ GİDEBİLİRDİ
Ancak geçtiğimiz gün ortaya çıkan ceza, Antalyaspor'un bir kez daha kazıklandığı gerçeğini ortaya koydu. 26 Aralık 2017'de tedavi için gittiği klinikte yasaklı madde enjekte edilen ve dosyası sonuç aşamasına gelen Nasri, Şubat ayında ceza alacağını bile bile Antalyaspor'dan tazminatını aldı. Oysa, Antalyaspor ile sözleşme imzalarken, "Doping cezası alması halinde sözleşmesi tek taraflı tazminatsız olarak feshedilir' maddesi bulunuyordu. Yönetim 1 ay daha beklese 1 milyon euro'ya ödemeden Nasri'yi gönderebilecekti. Yönetimi "Ödemezseniz gitmem' diyerek tehdit eden Nasri, 1 milyon euro daha alıp Antalyaspor'a tarihi kazığını atıp ayrıldı.
BİZE ULAŞIN