Yonca yardım bekliyor

Antalya’da lise öğrencisi Yonca Hakgüden, geçen yıl geçirdiği trafik kazasında beyin travması nedeniyle yatağa bağımlı hale geldi. Ailesi hayırseverlerden destek bekliyor

Yonca yardım bekliyor
Antalya'da hafta sonları çalıştığı kuaförden çıkıp evine giderken geçirdiği trafik kazasında beyin travması nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen lise öğrencisi 16 yaşındaki Yonca Hakgüden'in ailesi, çocuklarının sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Kepez ilçesinde 24 Aralık 2016'da meydana gelen kazada, Yonca Hakgüden'e, M.K. yönetimindeki otomobil çarptı. Yonca beyin travması tanısıyla 80 gün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. 20 gün de serviste kalan Hakgüden taburcu edildi ancak yatağa bağımlı kaldı.

TEDAVİSİ UZUN SÜRECEK
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ethem Taner Göksu da hastada trafik kazası sonucu kanamaya bağlı beyin hasarı bulunduğunu söyledi. Hasardan ötürü genç kızın felçli ve bilinçsiz durumda olduğunu belirten Göksu, tedavi sürecinin uzun olacağını kaydetti.

VURAN SÜRÜCÜ ÇARPIP KAÇMIŞ
Diğer çocuğunun da engelli olduğunu belirten inşaat işçisi baba Arif Hakgüden, "Vuran kişi olay anında korkup kaçmış, gitmiş. Sonradan yakalandı ama tutuklanmadı bile. İlk duruşma önümüzdeki mart ayında. Kızıma çarpan kişiyi bugüne kadar hiç görmedik, bize hiç yardımcı da olmadılar. O hayatını yaşıyor ama biz aylardır her gün ağlıyoruz" dedi. Anne Leyla Hakgüden de çocuğuna bakmak durumunda olduğu için işinden ayrıldığını dile getirerek, "Çocuğumuzun kurtulmasını, yürümesini, konuşmasını istiyoruz. Hayırseverlerden de maddi, manevi destek bekliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN