Anne katiline müebbet

Antalya’da öz annesi ile üvey babasını öldüren Fuat Erhan, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Erhan’a ‘nitelikli yağma’dan 25 yıl hapis cezası daha verildi

Anne katiline müebbet

Antalya'da üvey babası ve öz annesini öldürmekten yargılanan Fuat Erhan iki kez ağırlaştırılmış müebbet artı 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Antalya'da 2012 yılında Muratpaşa ilçesi Mehmetçik Mahallesi Başak Apartmanı'nda yaşayan Mustafa Aktaş ve Fidan Aktaş çiftinin evinden gelen ağır koku üzerine komşularının durumu polise bildirmesiyle cinayet ortaya çıkmıştı. Mustafa Aktaş'ın cesedi salonda, Fidan Aktaş'ın da yatak odasında boğazları kesilmiş halde bulunmuştu. Aktaş çiftinin 2010 yılında bir televizyon kanalının evlendirme programında tanışıp evlendiği ortaya çıkmıştı.

KATİL OĞLU ÇIKMIŞTI
Evde çok sayıda ziynet eşyası ve cep telefonunun çalındığını belirleyen polis, telefon alım satımı yapan bir mağazadaki kamerayı inceleyince telefonun Fuat Erhan ve arkadaşı B.G. tarafından satıldığını ortaya çıkarmıştı. Yapılan incelemede, madde bağımlısı Fuat Erhan'ın para vermeyince annesini ve üvey babasını öldürdüğü tespit edilmişti.

YARGITAY KARARI BOZDU
Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamada, 28 yaşındaki Fuat Erhan 2016'da cinayetten iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu ve 10 yıldan fazla ceza aldığı için dosya Yargıtay'a gitti. Yargıtay, Fuat Erhan'ın 'nitelikli yağma' suçlarından da cezalandırılmasını istedi ve dosyayı yerel mahkemeye iade etti. Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yeniden yapılan yargılamada Fuat Erhan, üvey babası ve öz annesini öldürmekten iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Fuat Erhan ayrıca 'Nitelikli yağma' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BİZE ULAŞIN