Bisikletli kamu görevi

Burdur’da 38 yıllık memur Şerafettin Acar, kendisine tahsis edilen bisikleti ile örnek oluyor. Hedef tasarrufun her alanda yapılabileceğini göstermek

Bisikletli kamu görevi

Burdur Çalışma ve İş Kurumu'nda (İŞKUR) memur Şerafettin Acar'a diğer kurumlara evrak dağıtması için tahsis edilen, 'resmi hizmete mahsustur' yazısının bulunduğu bisiklet ilgi odağı oldu. 61 yaşındaki Şerafettin Acar, 38 yıllık devlet memurluğunun büyük bir bölümünü yürüyerek yaptığı evrak dağıtımı ile geçirdi. 2 yıl önce Sağlık Bakanlığı'nın projesi kapsamında tahsis edilen bisikletiyle işini daha kolay sürdürmeye başladı. Her sabah erkenden kalkıp günlük tıraşını olan Acar, takım elbisesini giyip eşi ve 3 çocuğu ile vedalaştıktan sonra evinin önünde kilitli duran 'resmi hizmete mahsus' bisikletiyle işe gidiyor. Acar, o gün dağıtması gereken evrakı alıp tasnif ettikten sonra çantasına dolduruyor. Sırtında çantasıyla bisikletine atlayan Acar, tek tek dolaştığı kurumlara evrak bırakıyor.

TAVSİYE EDERİM
İçinden geldiği için bisikletle işini yaptığını anlatan Acar, "Bana hiçbir amirim bisikletle evrak işlerini yap demiyor. Sağlık için bisiklet kullanımını herkese tavsiye ediyorum" dedi. Burdur İŞKUR Müdürü Ramazan Erdim ise, "Memurumuzun isteğiyle evrakı bisikletle dağıttırarak kurum aracını gereksiz yere kullanmayıp tasarruf sağladık" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN