‘İnsanlık’ kafesi

Isparta’da müdavimleri arasında sokak hayvanlarının da olduğu kafede bahşiş kutusu yerine mama ve tedavi için bağış kutusu var

‘İnsanlık’ kafesi

Isparta'da Suat Kılıç'ın işlettiği kafeteryanın müdavimleri arasında sokak hayvanları da bulunuyor. Oturanların kucağına bir kedinin çıkması ya da masaların arasında dolaşan bir köpeğin müşterilerden birinin elini yalamasının olağan hale geldiği kafede, bahşiş kutusu yerine mama ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak için bağış kutusu bulunuyor.

VATANDAŞ DUYARLI
Kafenin işletmecisi Suat Kılıç, konseptin yadırganmadığını, aksine olumlu karşılandığını söyledi. Kılıç, sadece sokak hayvanlarının beslenmesi için değil tedavilerinin de yapılabilmesi için bir bağış kutusu oluşturduklarını dile getirerek, "Öğrenciler ve vatandaşlar bu konuda çok duyarlılar. Bu kutunun boş kaldığını görmedim. Biz de tabii elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu. Sokak hayvanları konusunda duyarlılığın daha da artırılması gerektiğine dikkati çeken Kılıç, özellikle soğuk kış günlerinde daha çok yardım edilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

HERKES MEMNUN
Müşterilerden Gamze Kılıç, sokak hayvanlarına ev sahipliği yaparak destek olan bu kafeyi çok sevdiğini söyledi. Ceren Kaçar ise uzun süreden beri kafenin müdavimi olduğunu ifade ederek "Gayet neşeli ve huzurlu bir ortam. Aynı özveriyi bütün mekan sahipleri göstermeli" dedi.

BİZE ULAŞIN