Biz tek yüreğiz

Batı Akdenizli miniklerin kalbi Mehmetçik için atıyor. Çeşitli etkinliklerle verilen manevi destek, Akdeniz’den Afrin’e ulaşıyor

Biz tek yüreğiz

TSK'nın Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na Batı Akdenizlilerin manevi desteği sürüyor. Özellikle okullarda yapılan etkinlikler dikkat çekerken minik yüreklerin kalbinin Mehmetçiklerle birlikte attığı gözler önüne seriliyor.

ÖZEL KOREOGRAFİ
Antalya'da Mehmetçik için İrenoğulları Şehit Atilla Nizam İlkokulu'nda dua edilirken, minik öğrenciler özel bir koreografi oluşturdu. Okulun Mehteran Takımı'nın gösterisinin ardından dua edildi ve minik öğrenciler okulun bahçesinde bedenleriyle 'Afrin' yazısı oluşturdu. Etkinlikte, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Sınıfı kursiyerleri, Mehmetçik için yaptıkları helva ve pişileri minik öğrencilere ve velilere dağıttı.

BİN 100 ÖĞRENCİ
Isparta'da ise IYAŞ Selçuklu Ortaokulu'nda eğitim gören bin 100 öğrenci aileleriyle beraber Garnizon Şehitliği'ne giderek, mezarlara bin 100 karanfil bıraktı. Okul Müdürü Ramazan Tezcan, "Okulumuzda resim, mektup ve şiir üzerine faaliyetler gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızı askerlerimize moral vermek adına yolladık. Öğrencilerimize bayrak, vatan ve şehitlik kavramları konusunda farkındalık aşılamak için çalışıyoruz" dedi.

DUALAR MEHMETÇİK İÇİN
Antalya'nın Alanya ilçesi Oba Mahallesi'nde ise Hacıkadiroğlu İlk ve Ortaokulu okul bahçesinde Afrin şehitleri için dua okundu. Okul Müdürü Mustafa Karagedik, "Afrin'de şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" dedi. Programa Oba Jandarma Karakolu'nda görevli askerler, İlçe Müftüsü Mustafa Topal, öğrenciler ve veliler de katıldı.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR UNUTULMADI
Antalya'nın Kumluca ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir Parkı, törenle hizmete açıldı. Açılışa, ilçe protokolünün yanı sıra şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, kız kardeşi Elif Serin ve eşi Süleyman Suat Serin de katıldı. Şehit babası Halisdemir, "Ömer'i yaşatan herkese sonsuz teşekkür ederim. Ben kendisine 'Oğlum vatanına ihanet edeceksen bu işe gitme' demiştim, o da bana 'Baba emanetine ihanet yapmayacağım' dedi. Şükürler olsun emanetini bana iade etti. Ona hakkımı helal ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN