İstismara vekil tepkisi

AK Parti Antalya Milletvekili Enç, çocuk istismarı için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirterek, “İstismarda ‘iyi hal’ durumu kaldırılıyor” dedi

İstismara vekil tepkisi

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, çocuk istismarında iyi hal durumunun kaldırılmasına yönelik çalışmanın yürütüldüğünü açıkladı.

'BEN DE ANNEYİM' DEDİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilciliği tarafından 'Çocuk İstismarının Nedenleri ve Koruyucu Önlemler' Çalıştayı'na katılan Enç, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ başkanlığında ve 6 bakandan oluşan bir komisyon kurduklarını, 10 güne kadar da komisyondan detaylı bir çalışma ortaya çıkacağını söyledi. Şu anki kanunlar çerçevesinde idamın mümkün görünmediğini anlatan Enç, "Bu tür cezalarda iyi hal durumlarının kaldırılmasıyla ilgili bir çalışma yürütülüyor. Elbette cezalar caydırıcı verilebilir ama bu işin çok boyutlu ele alınması gerekiyor" dedi.

KADEM'DEN YAKIN TAKİP
KADEM Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş ise, toplumu yakından ilgilendiren her türlü konuda KADEM'in yer alacağını söyledi. Çocuk istismarı konusuna da değinen Taş, birinci dereceden akrabaların istismar oranında birinci sırada yer aldığını kaydetti.

BİZE ULAŞIN