Kırcami sözü tutulmadı

Antalya’nın Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, Kırcami için 2016 yılı mart ayı için söz verdi ama aradan iki mart daha geçti, sonuç çıkmadı

Kırcami sözü tutulmadı

Antalya'da yılan hikayesine dönen Kırcami'nin imar planlarıyla ilgili son gecikme vatandaşı isyan ettirdi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın, 2015 yılı Kasım ayında Güzeloluk Mahallesi'nde Halk Günü'nde vatandaşlara "Çocukluğumda karpuz sattığım Kırcami'nin planı en geç önümüzdeki yıl Mart ayında bitecek" müjdesi vermesine rağmen 30 yılı aşkın süredir imar planı bekleyen vatandaşlar, takvimin sürekli ileri atılmasına anlam veremedi.

ARADAN İKİ MART GEÇTİ
?
Ancak, Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami, Alan mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını kapsayan bin 475 hektarlık alandaki imar planı aradan iki Mart geçmesine karşın hala tamamlanmadı. Önce 2017 başına ardından 2017 sonuna ertelendi. Son olarak da 2018 Mart ayı planlamanın bitiş tarihi olarak açıklandı. Ancak planlama süreci yeniden gecikti. Binlik, 5 binlik, 25 binlik imar planları kesinleşti. İmar uygulaması ve 18 uygulaması çalışmaları, Büyükşehir'de rekor sürede onaylandı ancak itirazların değerlendirme sürecinde gecikme yaşandı ve ruhsat verme süreci bir türlü başlayamadı. Muratpaşa Belediyesi'nden takvimle ilgili son tarih olarak sonbahar dönemi gösterildi.

BÜYÜKŞEHİR BEKLETMEZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 18 uygulamasına ilişkin itirazları değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirterek, "Muratpaşa Belediyesi'nden itirazları çok hızlı bir şekilde karara bağlayarak Büyükşehir Belediyesi'ne göndermesini sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi. Türel, Kırcami'nin hiçbir işini şimdiye kadar bekletmediklerini ve bundan sonrada beklemeyeceklerini belirtti.

ANIT AĞAÇ MAZERETİ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da, 15 bin mülk sahibinin olduğu Kırcami'de imar planlarına yaklaşık 500 itiraz geldiğini söyledi. Uysal, "İtiraz sürecinin tamamlanmasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. İtirazları tek tek değerlendiriyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün bir çınar ağacının plana işlenmesini talep etti. Planın hayatiyetini engelleyecek yeni bir durum yaşanmazsa tapu askı süreci de dahil olmak üzere sonbahar döneminde Kırcami'de imar sürecini tamamlarız ve inşaatlar başlar" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN