Kalpler Mehmetçik ile

Batı Akdeniz’in Mehmetçiğe desteği sürüyor. Antalya’da iki bin kişi Mehmetçik için yürürken Afrin gazisinin baba ocağına döndüğü Isparta’da ise esnaf konvoy oluşturdu

Kalpler Mehmetçik ile

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli Mehmetçik için Batı Akdeniz'in desteği sürüyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde 2 bin kişi Mehmetçik için yürüdü, Kumluca ilçesinde kız öğrenciler pasta satarak elde ettikleri geliri Mehmetçiğe bağışladı, Kepez'de bir caddeye 'Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi' adı verildi. Isparta'da ise Afrin gazisi baba ocağına geldi, esnaf tarafından Türk bayraklarıyla araç konvoyu oluşturuldu.

GAZİ BABA OCAĞINDA
Zeytin Dalı Harekatı'nda önceki gün 8 askerin şehit olduğu operasyonda yaralanarak Hatay'da hastaneye sevk edilen Jandarma Uzman Çavuş Burak Çetin, tedavisi sonrasında Isparta'daki baba ocağına geldi. Memleketi Isparta merkeze bağlı Bozanönü Köyü'ne gelen Çetin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Afrin gazisi Çetin ve ailesine, askeri yetkililer ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük de ziyarette bulundu.

ESNAF ORDUNUN YANINDA
Isparta Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (IESOB) Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen motosikletçi, taksici, halk otobüsçü, taşımacılık yapan kamyon ve tır şoförleri, Mehmetçiğe destek vermek amacıyla araç konvoyu düzenledi. Katılımcılar, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bulunan Kızılay çadırına gelerek kan bağışında da bulundu.

LİSELİLERDEN MEHMETÇİĞE ANLAMLI BAĞIŞ
Antalya'nın Kumluca ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kermes düzenledi. Öğrenciler evlerinden getirdikleri yiyecekleri arkadaşlarına ve velilere satarak elde ettikleri 5 bin 600 lirayı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışladı.

İSİMLERİ YAŞATILACAK
Antalya'nın Kepez Belediye Meclisi, çevresinde zeytin bahçelerinin bulunduğu Göçerler Caddesi'ne 'Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi' adını verdi. Kepez Belediye Meclisi'nin Mart ayı olağan toplantısında, AK Parti, MHP, CHP ve bağımsız meclis üyelerinin, Göçerler Caddesi'nin isminin 'Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi' olarak değiştirilmesine yönelik ortak teklifi oybirliği ile kabul edildi.

DESTEK İÇİN YÜRÜYÜŞ
Antalya'nın Alanya ilçesinde Alanya Afrin Platformu tarafından Zeytin Dalı Harekâtı'nda görev yapan Mehmetçiğe destek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Kuyularönü Camisi'nde toplanan, aralarında gaziler, siyasi parti ve STK temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi mehteran eşliğinde yürüdü.

BİZE ULAŞIN