Türel: Yalancılara inanmayın

Antalya’da Çalkaya bölgesinin yıllardır yaşadığı imar sorunu tarih oldu. Başkan Türel, Aksululara, “Yalancılara inanmayın” dedi

Türel: Yalancılara inanmayın

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Aksu'da vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Türel, Maliye Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi ile birlikte imzalanan imar protokolü hakkında Aksulu vatandaşları bilgilendirdi. Süreci anlatan Başkan Türel, "Bir kısım insan vatandaşımızın mutsuzluğundan mutlu oluyor. Bu yalancılara iftiracılara itibar etmeyin. 30 yıldır çözülemeyen bir sorun artık çözüldü. Dile kolay 30 yıllık Aksu-Çalkaya sorununu çözecek tarihi bir karar alarak, bölgeyi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan etmek suretiyle 12 bin vatandaşın tapularının üzerindeki şerhleri kaldıracak bir çalışmayı başlatıyoruz" dedi.

SORUN TARİH OLDU
"Menderes Türel söz verdiyse yapar" diyen Başkan Türel, "İşte bakın sulhname Türkiye'de ilktir. Ve böylelikle burada yılların sorununu ortadan kaldırmış oluyoruz. Bakın 13 bin dönüm 13 milyon metrekare bu. Bu büyüklükte bir sulhnameyi Maliye Bakanı kendisi bizzat imza töreninde söyledi. Daha ilk defa imzalıyor. Adı sulhname diye geçiyor ama esasen tam bir protokol yaptık. Kentsel Dönüşüm Alanı ilanından sonra alanın tamamında 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve buna uygun olarak 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları hazırlanacak. Etaplar halinde yapılacak parselasyon planlarını da bitirdikten sonra Çalkaya bölgesindeki imar sorunlarının çözümleneceğini zaten sizler de biliyorsunuz. Ve 'kazan kazan' dedik 654 milyon bir borçtan Aksu Belediyemiz kurtuluyor. Artık itimat edip kasanızda sakladığınız yastığınızın yatağınızın yorganınızın altındaki ay yıldızlı o tapular gerçek değerini buluyor. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN