CHP beni yaktı

CHP Genel Merkezi önünde kendini yakma girişiminde bulunan heykeltıraş Ragıp Çiçen, SABAH’a konuştu. Çiçen, CHP yüzünden iflas ettiğini ve hesap soracağını söyledi

CHP beni yaktı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yüzünden 250 kişinin çalıştığı atölyesini kapatmak zorunda kaldığını ve mal varlığını kaybettiğini iddia ederek kendini yakma girişiminde bulunan heykeltıraş Ragip Çiçen, tek isteğinin sorununu anlatmak olduğunu söyledi. Çiçen, Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüştürülmemesi halinde eylemlerine devam edeceğini belirtti.

TEDAVİSİ TAMAMLANDI
Geçen ay içi tiner, benzin ve tüp dolu olan otomobili ile CHP Genel Merkezi önüne kendini yakmaya çalışan Çicen'in girişimini polis son anda önlemişti. Olaydan sonra bir süre hastanede tedavi gören heykeltıraş Çiçen, geldiği Antalya'da SABAH muhabirine konuştu. Amacına ulaşamadığını belirten Çiçen: "Bir dahaki sefere daha becerikli olacağım. Amacım Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkıp nasıl haksızlığa uğradığımı anlatmak" dedi.

RÜŞVETİ BEN VERDİM
Daha önce derdini anlatmaya çalıştığını ancak bütün CHP yetkililerinin, "Olayın partimizle alakası yok" dediklerini ifade eden heykeltıraş, "2013'te İzmir'in CHP'li Karabağlar Belediyesi'ne proje karşılığı 850 bin dolar rüşvet verdim. Uzundere Rekreasyon Alanı için sözleşmesinin iptal edileceği tehdidi ile bu para benden 3 taksitte alındı. Paraları çikolata kutularına doldurup aracılar ile gönderdim. İki taksiti ise çanta içerisinde gönderdim. İflasımın hesabını CHP verecek" diye konuştu.

KAYBEDECEK BİR ŞEYİM KALMADI
Dönemin Karabağlar Belediye Başkanı'nın kendisine, "Bu paranın bir kuruşu boğazımdan geçmedi. Meclis üyeleri, encümenler ve geri kalanını CHP Genel Merkezi'ne seçim masrafları olarak yolladım" diye söylediğini iddia eden Ragıp Çiçen, "Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkarılmazsam, gerekirse CHP Grup Toplantısı'nda kendimi yakacağım" diye konuştu. Çiçen, "Bu mesele kapanmadı, vazgeçmiş değilim. Eylememim bir şov değil. Kaybedecek bir şeyim kalmadı ve zaten tükendim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN