Ebru Türel’den sosyal destek

Sosyal projelerinin en büyük destekçisi ve takipçisi, Başkan Menderes Türel’in eşi Ebru Türel oldu

Ebru Türel’den sosyal destek
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sosyal hizmetlerdeki en önemli destekçilerinden olan eşi Ebru Türel, TRT'nin radyo programına katılarak belediyenin sosyal projelerini anlattı. Antalya'ya ASMEK, AKBEM ve ASFİM gibi üç büyük kurum kazandırdıklarını belirten Ebru Türel, "Bunlar torunlarıma anlatacağım, hayat boyu gurur duyacağım hizmetler" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
2004 yılında ASMEK'leri kurduklarını hatırlatan Ebru Türel, "Şu an 27 ASMEK merkezimiz var. 16 ilçeye yaygınlaştırdık. 3 ilçede de açılış çalışmalarımız devam ediyor. 2004 yılından bugüne 212 bin 379 kursiyer ASMEK'lerde eğitim aldı. Türkiye'de İstanbul'dan sonra, bu öğrenci kapasitesine sahip başka bir eğitim kurumu yok" dedi. Belediye bünyesindeki Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri'nin (AKBEM) de çocuklar için hizmet verdiğini kaydeden Türel, "Çocuklarımıza matematik, yabancı dil, fen bilgisi gibi etütler vererek okul derslerini destekliyoruz. 4 yılda yaklaşık 59 bin çocuğa hizmet verdik" diye konuştu.

ENGELLİLERİN YANINDAYIZ
Türel, Döşemealtı'nda faaliyet gösteren Engelli Rehabilitasyon Merkezi'nin Türkiye'nin en büyüğü olduğunu hatırlattı. Ebru Türel, "700 civarında engelli bireyimiz hizmet alıyor. İş atölyeleri kurduk. Organize Sanayi'deki firmalarla işbirliği yaptık. Çocuklarımız sanayicilerin el işçiliklerini yapıyor. Onların hayata bakışı, kendilerine güvenleri için bu çok önemli" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN