Aferin sana Irmak

Antalya’da ilköğretim öğrencisi 10 yaşındaki Irmak Ateşsaçan, kanser tedavisinde saçları dökülen çocuklara peruk yapılması için saçını bağışladı

Aferin sana Irmak
ANTALYA'DA 10 yaşındaki Irmak, örnek bir davranışa imza atarak kanser tedavisi gören çocuklar için saçlarını bağışladı. Antalya'da oturan Nurye ve Cengiz Ateşsaçan çiftinin 3 kızından en küçüğü Irmak, yaşıtlarına örnek olacak bir davranışta bulundu. 2 yıl önce bir televizyon programında lösemi tedavisi görürken saçı dökülen küçük yaştaki bir hastayı gören Irmak, özellikle kız çocuklarının saçının dökülmesine çok üzüldüğünü belirterek saçını uzatmaya karar verdi.

BAĞIŞLANACAK
Saçlarının 30 santime ulaşmasının ardından kestirmeye karar veren Irmak, 'Kadının Sesi' platformunun kurucusu İnayet Öztürk Yücetaş'a ulaştı. Örülmüş halde kestirilen saçı teslim almaya gelen Yücetaş, "10 yaşındaki bir çocuğun böyle duyarlı olması bizi çok duygulandırdı. Saçı bir vakfa bağışlayacağız" diye konuştu.

ONLAR MUTLU OLSUN
Kesilen saçı bir çocuğun mutlu olması için kullanılacağı için sevindiğini belirten Irmak Ateşsaçan, "Kesilen saçlarım benim işime yaramayacak. Onlar belki bundan mutlu olur diye bağışlamak istedim. Lösemili çocukları görünce üzülüyorum. Saçlarımın peruk yapılmasını istiyorum" dedi. Bağışlanan saç, peruk yapılması için İstanbul'daki bir vakfa ulaştırıldı.
BİZE ULAŞIN