Okur yazar Alanya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği Alanya’da yoğun ilgi gördü. 69 okulda açılan kursa 564 kişi katıldı

Okur yazar Alanya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyası Antalya'nın Alanya ilçesinde büyük ilgi görüyor.

ÇOĞUNLUK KADIN
Seferberlik kapsamında Alanya'daki 69 okulda kurs açıldı. Alanya'da yaş ortalamaları 49 olan 506'sı kadın toplam 564 kişi okuma- yazma öğrenmeye başladı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ile Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, okuma yazma seferberliği kampanyası kapsamında Parlayüksel İlkokulu'nda eğitim gören vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.

EHLİYET DE ALACAK
Kursa gelen 3 çocuk annesi Melek Karakaş evinin uzak olmasına rağmen 3 çocuğuyla birlikte her gün okula geldiğini ifade ederek, "Okuma yazmayı öğrendikten sonra ehliyet alacağım" dedi. 52 yaşındaki Naziker Aslan ise, okuma-yazma öğrendiği için çok mutlu olduğunu aktardı. Aslan, "Bir kelime bile yaşantımızda çok kolaylık sağlıyor. Cahildik okumayı öğreniyoruz. Devletimizden Allah razı olsun" ifadelerini kulandı.
BİZE ULAŞIN