Trafiğe sivil göz

Antalya’da Bölge Trafik ekipleri, kazaların en yoğun olduğu kavşaklarda, sivil yaya kadın polis ile denetim gerçekleştiriyor

Trafiğe sivil göz
Antalya'da Bölge Trafik ekipleri, kentte kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol ve kavşaklarda denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda başta seçici göz uygulaması yapan ekipler, bu kez sivil bir memurla Korkuteli'nden kent merkezine gidiş istikameti Nebiler Mahallesi'ndeki ışıklı kavşakta önemli bir denetim yaptı. Normal bir yaya gibi yol kenarında bekleyen kadın polis, kurallara uymayan sürücülerin araç plakalarını yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta çevirme noktasındaki ekiplere bildirdi. Eksik evrak ve kuralları ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandı.

SÜRÜCÜLER DE MEMNUN
Otomobiliyle Döşemealtı ilçesinden kent merkezine giden Ayvaz İpek, sık sık kontrol olmasının doğru bir uygulama olduğunu belirtti. Tahtalı Beli'nden kent merkezindeki bir beton tesisine kamyonuyla çakıl taşıyan Tezcan Durmaz ise, "Denetimler sıkı olduğu için herkes uymak zorunda kalıyor" diye konuştu. Yine kum taşıyan Mehmet Bağhan da, "Sürat yapmamaya çalışıyor ve kurallara uyuyorum. Tüm belgelerim tamam. Eksikleri olan ve kurallara uymayanlar düşünsün" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN