Ailenin gözü kulağı

Görme engelli eşi ve zihinsel engelli oğlunun bakımını 5 yıldır tek başına yapan 69 yaşındaki İbrahim Bozkurt’a, devlet destek oldu. Bozkurt’a 2 bin lira evde bakım ücreti bağlandı

Ailenin gözü kulağı
Burdur'da görme engelli eşi ve zihinsel engelli oğlunun bakımını 5 yıldır tek başına yapan 69 yaşındaki İbrahim Bozkurt'a, 2 bin lira evde bakım ücretiyle destek veriliyor. Birden çok işte çalışıp emekli olan İbrahim Bozkurt, 1,5 yaşında havale geçirince zihinsel engelli kalan oğlunun yanı sıra 5 yıl önce şeker hastalığı nedeniyle gözleri görmemeye başlayan eşinin de bakımını üstlendi.

DEVLET DESTEK OLDU
Kışla Mahallesi'ndeki kendisine ait evde eşi ve çocuğunun her türlü ihtiyacının tek başına üstesinden gelmeye çalışan Bozkurt, durumlarını öğrenen Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün evde bakım ücreti bağlamasıyla daha rahat nefes alabildiklerini söyledi. 39 yaşında olan oğlu Sait Bozkurt'un yüzde 85 zihinsel engelli olduğunu, şeker hastası karısı 61 yaşındaki Aynur Bozkurt'un ise yüzde 95 görmediğini anlatan İbrahim Bozkurt, evin temizliği, çamaşırı, bulaşığı ve yemeğiyle kendisinin ilgilendiğini belirterek, "Aynı şey benim başıma gelse o da aynısını yapardı" diye konuştu.

EŞİ GÖZLERİ OLDU
5 yıldır neredeyse hiç görmediğini aktaran Aynur Bozkurt ise "Benim gecem gündüzüm bir. Eşim benim gözlerim oldu. Allah başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hasan Güven de "Toplum olarak bu tip iyi örneklere ciddi anlamda ihtiyacımız var. İbrahim Bey'in ailesine para karşılığı bakmadığını sevgi, muhabbet, ilgi ve şefkatle ilgilendiğini görünce çok duygulandım. Aile, psikologlarımız ve sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından sürekli ziyaret ediliyor" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN