Futbol ‘sınır’ tanımaz

Savaştan kaçıp Antalya’ya gelen Suriyeliler bir yandan ekmek paralarını kazanıyor, diğer yandan zaman zaman bir araya gelip çok sevdikleri futbolla kaynaşma fırsatı buluyor

Futbol ‘sınır’ tanımaz
İç savaştan kaçarak Antalya'ya gelen Suriyeliler bir yandan ekmek kazanma derdiyle sokak sokak gezerken diğer yandan çok sevdikleri futboldan kopamıyor. Sokakları karış karış gezerek ekmek paralarını çöpten kazanan Suriyeliler her çarşamba günü çöp toplamayı bırakıp Muratpaşa ilçesinin Çağlayan Mahallesi'ndeki, Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde bulunan semt sahasında vatandaşların verdiği amatör ve profesyonel kulüplere ait formalarla çift kale maç yaparak bir araya geliyor.

İŞE FUTBOL MOLASI
Top oynama bahanesiyle bir araya gelen Suriyeliler, hem geçimlerini sağlıyor, hem de yaşadıkları zorluğu aşmak için moral depoluyor. Kağıt ve hurda topladıkları el arabalarını sahanın kenarına bırakıp kendi aralarında kurdukları 11 kişilik 2 ayrı takımla maç yapan Suriyeliler futbola olan aşklarını da burada yaşıyor.

ANTALYA'DA BULUŞTULAR
Kurduğu takımında kaptan olarak sorumluluğu üstlenen Müslim Ebuvehep, "Çoğu arkadaşlarımla birlikte burada zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyoruz. Bir araya gelip, futbol oynadığımız zaman yaşanan tüm olumsuzlukları o an için unutuyoruz. Bu da bizi ayakta tuttuğu gibi daha da güçlü kılıyor. Burada bulunan vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğuyla Antalya'da tanıştık ve her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyoruz. Suriye'de amatör olarak futbol oynuyordum. Futbol bizi burada bir araya getirdi" dedi.

PARÇALANMIŞ AİLELER
Futbol maçı bittikten sonra oynayan, oynamayan herkes bir araya gelerek Suriye'de yaşanan gelişmeleri konuştuklarını anlatan Ebuvehep, "Burada bulunan Suriyelilerin büyük bir kısmının ailesi dağılmış durumda. Yaşanan olayların son bulmasını, savaşın sona ermesini dört gözle bekliyoruz. Allah sizden ve Türk ordusundan razı olsun" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN