Hizmetten yorulmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya İl Kongresi’ne katıldı. Antalya’ya hizmetten hiç yorulmadıklarını belirten Erdoğan, coşkulu kalabalığa “Antalya’nın yanındayım” diye seslendi

Hizmetten yorulmadık

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya İl Başkanlığı'nın 6'ncı Olağan Genel Kurulu için Antalya'ya geldi. Genel Kurul'un yapıldığı Antalya Spor Salonu'na girmeden önce salonun önünde bekleyen Antalyalılara seslenen Erdoğan, 'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' vurgusu yaparak Afrin'de yazılan destanda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 213'e ulaştığını söyledi.

MEDENİYETİMİZİN BEŞİĞİ
Büyük coşkunun yaşandığı konuşmanın ardından genel kurulun yapıldığı salona geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada partililere seslendi. Sözlerine Antalya'nın fethini kutlayarak başlayan ve Selçuklu Sultanı 1. Gıyaseddin Keyhüsrev'i minnetle andığını belirten Erdoğan, "Antalya'nın bugün de köklerine sahip çıkmasını memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

AKAYDIN'I ELEŞTİRDİ
Menderes Türel'den önce Antalya'da bira festivalleri yapıldığını, ölüleri yakma projelerinin hayata geçirilmeye çalışıldığını, başörtüsüne yasak getirilme gayreti içinde olunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Antalyalılar bunlara fırsat vermedi. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışanlar milletten gereken cevabı almışlardır" diye konuştu. Sözleri sık sık 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganıyla kesilen Erdoğan, ilçelerden gelenlerin ayrı ayrı tezahüratlarına, "Ben de Antalya'nın yanındayım" ifadesini kullandı. Antalya'ya hizmet etmekten hiçbir zaman yorulmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'ya 15 yıl içinde 31 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirtti. İl genelinde toplamda 4 bin üniversite öğrencisinin daha barınabileceği öğrenci yurtlarını Antalya'ya kazandıracaklarını belirten Erdoğan, "Antalya Stadı ile Antalya Spor Salonu'nu gençlerimizin hizmetine biz sunduk. Bundan önce CHP'li belediye vardı, böyle bir salon yoktu. Stadı bile elinden gelse yaptırmayacaktı. Gücü yetmedi" şeklinde konuştu.

SAĞLIK VE ULAŞIM
Antalya'ya yaptıkları yatırımlarla sağlıkta da çağ atladıklarını belirten Erdoğan, "9'u hastane olmak üzere 54 sağlık tesisini tamamladık" dedi. 2002'ye kadar Antalya'da 195 kilometre bölünmüş yol yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bunu 15 yılda 640 kilometreye çıkardık. Denizli- Burdur ve Burdur-Antalya yolunun proje çalışmaları devam ediyor. Antalya-Alanya yolunun ön çalışmaları tamamlandı. Antalya'yı yüksek hızlı trenle ülkemizin dört bir yanına bağlıyoruz" dedi.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI
Antalya Havalimanı'nı büyüterek yıllık 35 milyon yolcu kapasitesine ulaştırdıklarını belirten Erdoğan şöyle konuştu: Gazipaşa Havalimanı'nı Antalya'ya kazandırdık. Üçüncü havalimanı için de kolları sıvadık. 2022 yılına kadar tamamlayacağız. Kaş ve Alanya yat limanları hizmete açıldı. Demre ve Gazipaşa'da da yat limanları için çalışmalar sürüyor. Demre'de kruvaziyer limanı da yapılacak."

HEDEF 14 MİLYON TURİST
Antalya ve Türk turizminin 2016 yılında çeşitli nedenlerle ivme kaybettiğini belirten Erdoğan, "Şükür ki, 2017'de turist sayısı yüzde 57 arttı. İnşallah bu yıl için hedefimiz 14 milyon turist sayısı" dedi. Erdoğan, EXPO alanının da bundan sonraki dönemde yeni projelerle Antalya'ya hizmet etmeye devam edeceğini kaydetti. Erdoğan sevgi gösterileri arasında salondan ayrılırken, İbrahim Ethem Taş'ın tek liste ile girdiği AK Parti Antalya İl Kongresi devam etti.

İLÇELERDEN AKIN VAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalyalılarla buluşmasına ilçelerden de büyük ilgi vardı. AK Parti ilçe teşkilatlarından binlerce partili otobüslerle sabah saatlerinden itibaren Antalya Spor Salonu'na akın etti. Partililer salona 'Gece gündüz çalışmaya hazırız' ve 'Kapı kapı dolaşmaya hazırız' pankartı astı.

ŞEHİTLER UNUTULMADI
Antalyalılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşıladığı salonda şehitleri unutmadı. 15 Temmuz şehitlerinden Ömer Halisdemir, Erol ve Abdullah Tayyip Olçok'un resimlerinin bulunduğu pankartta '248 şehidimizi asla unutmayacağız' yazarken bu pankartın sağında ve solunda Antalya şehitleri Muhammet Oğuz Kılınç ve Yasin Naci Ağaroğlu'nun resimleri yer aldı.

BİZE ULAŞIN