İsrafa savaş açtılar

Antalya’da israf konusuna dikkat çekmek amacıyla iş birliğine imza atıldı. BİLSEM öğrencilerinin hazırladığı ‘Hey sen israf etmesen’ projesi başlatıldı

İsrafa savaş açtılar

Lokman Ecza Deposu, üstün yetenekli çocuklar ve israf konusuna dikkat çekmek amacıyla Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile iş birliğine imza attı. BİLSEM öğrencilerinin teknoloji projelerinde ihtiyaç duyduğu malzemeleri temin ederek gençler için gerekli çalışma ortamı yaratmak adına katkı sağlayan Lokman Ecza Deposu, aynı zamanda öğrencilerle 'israf' için sosyal sorumluluk projesi başlattı. Antalya BİLSEM'de gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında bilgi verildi.

HEY SEN İSRAF ETMESEN
Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, ülkelerin ekonomik açıdan gelişmesindeki en önemli sorunlardan birinin israf olduğunu belirtti. Öz, "Gençlerin çözümleri yine gençlere aktarılacak. Ülkemizde israfın yaşandığı her alanda geleceğimizi çöpe atıyoruz" dedi. Projenin logo ve sloganının yarışma ile belirlendiğini söyleyen Öz, "Gençlerin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde dış tarafında bulunan üç farklı renkteki bumeranglarda 'azalt', 'yeniden kullan' ve 'dönüştür'ü; yapraklarda da yaşamı temsil eden logo seçildi" diye konuştu. Projenin sloganı olarak ise 'Hey sen israf etmesen' seçildi. Projeyle ilgili ilerleyen günlerde kısa film, yazılım ve saha araştırması kategorilerinde de ödüllü yarışmalar düzenleneceği bilgisi verildi.

DİJİ GENÇ YETİŞTİRME
Lokman Ecza Deposu olarak maddi ya da sosyolojik imkansızlıklar nedeniyle teknolojiye ulaşamayan çocuklara ulaştıklarını ve dijital dünya ile buluşturduklarını söyleyen Öz, Diji Genç Yetiştirme programları ile birçok eğitim verdiklerini söyledi. Vizyonel açıdan ASELSAN VE HAVELSAN gezileri düzenlediklerini söyleyen Öz, robotik yarışmalara katılan IMPERIUM takımına destek olduklarını belirtti. Lokman Ecza Deposu olarak her sene bir büyük sosyal sorumluluk projesi yapmaya çalıştıklarını söyleyen Öz, "Sosyal sorumluluk projeleri şirketlerin topluma karşı bir borcudur" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN